Tesettür Ve Blog

Saç Örerek Kıvırcık Yapma

Saç Örerek Kıvırcık Yapma

Evde saç kıvırcık yapma işlemlerinin başında gelen örerek saç kıvırcık yapma; maşa kullanmadan doğal olarak kullanılan en eski yöntemlerden birisidir.

Saç örerek kıvırcık yapma işlemi aslında çok eski yıllardan beri kullanılan yöntemler arasındadır. Özellikle maşa ile kıvırcık yapmak istemeyen veya saçına bu tarz elektronik eşyalar ile düzeltmek istemeyen bayanların en çok kullandığı yöntemlerden biri hiç şüphesiz evde saç örerek kıvırcık yapma yöntemleri oluyor. Sizde evinizde saçlarınızı örerek kıvırcık yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Çünkü bugün sizlere evde saçlar maşa kullanmadan nasıl kıvırcık yapılır bu konuda bilgiler sunacağız.

Geleneksel Yöntem Örerek Kıvırcık Yapma

Bu yöntem aslında bizler okula giderken annelerimizin saçlarımızı örmesi ve ertesi gün saçlarımızın örgüsünü açtığımızda oluşan kıvırcık modele dayanıyor. Fakat daha etkili olması için saç kurutma makinesi ile biraz daha sıcak hava saça uygulanırsa daha güzel modeller oluşur. Ayrıca dalgalı model içinde yine bu yöntem uygulanabilir.

Şimdi nasıl daha güzel kıvırcık saç yapılır kısmına geçelim. Bunun için ilk olarak saçlarınızın biraz nemli olması gerekiyor. Böylece hemen sonuç alırsınız. ( Bunu bir gece önce yaparsanız daha iyi olur) Daha sonra saçlarınızı balık sırtı modelinde örün. Eğer yapamıyorsanız balık sırtı kadar etkili olmasada normal 3 lü örgü yapın.

Daha sonra saç kurutma makinesi ile saçlarınıza sıcaklık uygulayın. Yaklaşık beş dakika boyunca uyguladıktan sonra saçlarınızın örgüsünü açın. Bukle bukle saçlarınızın olduğunu göreceksiniz. Ayrıca maşa kadar etkili bir yöntemdir. Bu yöntem ile kolay şekilde kıvırcık saç yapabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra saçlarızı baş aşağı gelerek kabartın ve isterseniz spreyliyerek uzun süre kullanabilir siniz.

Aslında zor gibi görünen bu yöntem çok kolay ve etkilidir. Ayrıca evde saç örerek kıvırcık yapma işleminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlar ise

  • Eğer saçlarınız nemli şekilde örme işlemini yaparsanız daha etkili ve uzun süreli bir sonuç alırsınız.
  • Saçlarınızı örme işlemi saçın gürlüğüne göre değişeceği için mutlaka en gür saçlarda 6 parçaya ayrılmış olması gerekiyor. Örneğin iki ön iki yanlar ve iki arka şeklinde balık sırtı olmadan normal örgü örebilirsiniz.
  • Eğer balık sırtı olacak ise 4 parça örgü ideal olacaktır.
  • Saçınız ne kadar uzun ise okadar şanslısınız. Çünkü uzun saçın kıvırcık olması örgüler ile daha kolay oluyor.
  • Evde kıvırcık saç yapma işleminin son aşamasında ise daha uzun süreli koruyuculuk için spreyden yararlanabilirsiniz.
  • Ayrıca saç kurutma makinesi yerine sac düzleştiricisi de kullanılabilir. Bunun için örgülerin üzerine bozmadan 5 dakika bozunca saç düzleştiricisi kullanmak yeterli olacaktır.

Evde kolay saç kıvırcık yapma yöntemleri o kadar fazla ki, hangisinden bahsedeceğimi bilemedim. Doğal saç kıvırcık yapma yöntemleri her zaman en çok tercih edilen yöntem olmasa da, sağlık açısından en uygun olanıdır elbette. Sac örerek kıvırcık yapma işleminde isterseniz saç kurutma makinesi kullanmadan Doğal şekilde bukleler elde edebilirsiniz. Fakat kolay bozulduğu için sabitlenmeis gerekiyor.

Doğal evde saç kıvırcık yapmak için

  • Bigudilerden
  • Gazete kağıtlarından
  • Pipetlerden
  • Kumaş parçalarından yararlanabilir siniz. ( Bu konular hakkında yakın zamanda paylaşımlar yapacağız)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.