Tesettür Ve Blog

Pudra Rengi Salon Dekorasyonu

Pudra Rengi Salon Dekorasyonu

Pembenin her tonunun çok şık durduğu ev mobilya ve eşyalarında, pudra renginin yeri daha bir özeldir. Pudra renginde mutfak dekorasyonu veya salon dekorasyonu, en çok tercih edilen dekorasyon çeşidi olup bayanların gönlünde taht kuran bir renktirde. Bu denli önemli ve özel olan bir rengin dekorasyonu da kendisi gibi sıcak ve romantik olmuştur. Pudraya en çok yakışan renk beyaz olduğu için bu ikilinin oluşturduğu dekorasyon insanın içine huzur veren nitelikte oluyor.

Pudra Rengi Salon Dekorasyonu

Her rengin kendine yakışan bir tonu olduğu için bu renkler ile birlikte bir dekorasyon oluşturulması gerekir. Örneğin pembe renk konum itibarı ile canlı ve açık bir renk olduğu için koyu renkler ile birlikte kullanılması hoş durmayacaktır. Hele bu renk pembenin açık tonları ise kesinlikle koyu renklerden uzak durulması gerekir. ( pembe mutfak modellerini görmek ve mutfak dekorasyonu ile ilgili bilgi almak için tıklayın. )

Pudra renginin en uyum sağladığı renkler beyaz ve tonları olduğu için salonda bu şekilde bir dizayn yapılması gerekir. Örneğin pudra renginde koltuk takımları varsa duvar rengi beyaz, ekru veya çok açık bej rengi olabilir. Aksesuarlarda yine aynı bir bütünlük sağlanması gerekir. Eğer çok fazla pudra rengini seviyor ve salonu tamamen bu renk ile dekore etmek istiyorsanız; her yer pudra renkte olmaması için pudranın en açık tonunda duvarlarınızı boyayın. Halınızı yine çok açık renklerde tercih edin. Fakat son zamanlarda ki koltuk tasarımlarında tek renkten ziyade yakışan iki rengin birlikte kullanılıyor olması nedeni ile odanın tamamen pudra üzerine kurulması biraz zorlaşıyor.

Pudra renge beyaz ve tonlarından sonra en çok yakışan renk hiç şüphesiz bebek mavisi oluyor. Bu ikilinin uyumuda yine dikkat çeken ve hoş uyum sağlayan dekorasyon örnekleri oluyor. Pudra rengin hakim olduğu ev dekorasyonunda bebek mavisi objelerin kullanılması bir hayli rağbet görüyor. Sizlerde bu şekilde salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

Salonun dekorasyonunda pudra renkli aksesuarların sönük olduğunu düşünüyor ve göze çarpmasına istiyorsanız yapmanız gereken gümüş veya altın renkli aksesuar kullanmaktır. Böylece pudra rengi ile bütünlük sağlayacaktır. Ayna kullanmakta yine pudra rengin canlı yönünü ortaya çıkaracaktır.

Pudra renginin salon dekorasyonunda kullanılması ile birlikte perde ve halı rengi seçimi yine önem kazanacaktır. Bu konuda beyaz, krem rengi, açık bej, fildişi ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü pudra rengi bu renkler ile özellikle pudra koltuk takımı seçildiğinde daha hoş duruyor. Mobilya pudra rengi olduktan sonra duvarlar yine risksiz olarak bu renkler ile boyanabilir.

Pudra renginde mobilyaniz yok ve salonunuza bu rengi dahil etmek istiyorsanız yapmanız gereken ev tekstil ürünlerini kullanmak olabilir. Salonunuza perde, halı, yastık, yada aksesuarlar seçerek pudra ve tonlarını istediğiniz şekilde ön plana çıkarabilirsiniz veya koltuklarınızın döşeme rengini değiştirerek bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pudra rengi salon dekorasyon resimleri için tıklayın

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.