Tesettür Ve Blog

Prenses Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Prenses Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Prenses Kesim Gelinlik Seçerken Vücut Yapınıza Uygun Olanı Seçin 

Gösterişi ve şatafatı seven gelinlerin tercih ettikleri prenses kesim gelinlik; adından da belli olduğu gibi prenses gibi süzülmek isteyen gelinlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle armut vücut dediğimiz vücut hatlarına sahip gelinlerin basen ve kalça bölgelerindeki fazlalıkları gizlemek için giyecekleri kabarık prenses model gelinlikler basen ve kalça bölgelerindeki fazlalıklarını gizleyip tüm dikkatleri gelinliğin üst kısmına yoğunlaştıracaktır. 

Prenses model gelinlik için üst bölgeniz küçük diye endişe ediyorsanız; üst kısım drapeli ve bol işlemeli prenses model gelinlikler sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır. Özellikle drapenin göğüs hızasından başlaması sizin için artı bir puan olur. 

Prenses model gelinliklerde genelde belden kabarık olan modeller tercih edilir; sizinde tercihiniz böyle model olupta bel bölgeniz de ki fazlalıklardan korkuyorsanız, o zaman yapmanız gereken beli V kesim olan modelleri tercih etmektir. Hatta gelinliği denedikten sonra rica ederek hem sizin bedeninize hemde V kesime yakışan ufak tefek düzeltmelerde yaptırabilirsiniz. Böylece eteğin başlangıç yeri beldeki V kesime daha uygun olarak bel bölgenizde ki fazlalıkları gizlemiş olacaktır. 

Prenses Gelinliklerde Üst Beden Nasıl Olmalı

Prenses kesim gelinliklerde tüm vurgunun belden aşağıya verilmiş olması nedeniyle yaka kısmının mümkün mertebe sade olması gerekmektedir. Bu yüzden prenses gelinlik modellerine en çok yakışan üst beden örnekleri genelde sade işlemesiz, taşsız olan modeller oluyor. Eğer drape kullanılmak istenirse gelinliğin eteği ile uyumlu drape kullanılabilir. Zaten drapenin normal seviyede kullanıldığı üst kısımda yaka çok daha şık durarak sizin kuğu gibi görünmenizi sağlar.

Prenses Gelinlik Dikiminde Hangi Kumaşları Tercih Edilir?

Prenses kesim gelinlik için kumaş tercihleri arasında etek kısmına tül kullanılarak kabarık bir görünüm kazandırılırken üst bölgeye ise dantel, saten, ziberlin, organze gibi kaliteli kumaşlar tercih edilir. Zaten siz gelinlik seçeceğiniz zaman bu konuda oradaki görevliler size daha detaylı bilgiler sunacağı için gelinlikte beğenmediğiniz yerler olursa istediğiniz kumaşı gelinliğinize dahil ettirip çıkarabilirsiniz. Ayrıca üst bedenin süslemesi için de yine bu kumaş seçenekleri en iyisi olacaktır. 

Prenses Kesim Gelinlik İçine Hangi Tip Korse Giyilmeli?

Gelinlik modeli seçerken aslında nasıl bir korse giyeceğiniz de şekil almış olacaktır. Prenses kesim gelinliklerin özelliği kabarık etekli olması olduğundan dolayı bu tip gelinliklerde kalça ve basenleri sıkan dar korselere ve iç çamaşıra gerek yoktur. Bunun yerine bel ve üst bedeni kapatan korselerin tercih edimesi daha sağlıklı olur.

Prenses Gelinlik için Duvak Modelleri Hangileridir?

Gelinliği tamamlayan aksesuarlardan biriside  şüphesiz duvak seçimidir. Eğer giyeceğiniz gelinlik prenses kesim bir gelinlik ise o zaman tercihiniz bu kesime yakışan uzun ve ayak hızanızda biten duvaklardan yana olmalıdır. Böylece kabarık eteğiniz ile uzun duvağınız ahenk içinde olacaktır. Bununla birlikte gelinliğinizin kuyruğu yoksa yine şapel duvak modeli gelinliğinize göre bir seçim olabilir. Ayrıca gelinliğinizin kuyruğu varsa o zaman mutlaka kuyruk ile aynı boyda olan uzun duvak modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. 

Prenses Kesim Gelinlikler Hangi Mekanlarda Giyilir? 

Prenses kesim gelinlik daha çok prensesleri andıran atmosferin yaşandığı yerlere yakışmaktadır. Bunun için  başta yalı, saray, kasır gibi tarihi dokusu yoğun olan mekanlarda yapılan düğünlerde veya otel ve balo tipi düğün mekanları da yine prenses kesim gelinliğin yakıştığı mekanlar arasında yer alır. Zaten prenses kesim gelinlik içinde prenses gibi olacağınız için size en çok bu yerler yakışacaktır. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.