Tesettür Ve Blog

Plastik Bardak İle Şal Askısı Yapılışı

Plastik Bardak İle Şal Askısı Yapılışı

Çok severek alınan şallar düzgün saklanmadığında kırış kırış oluyor ve sürekli ütüye maruz kalıyor. Bu yüzden zamanla şallar özelliklerini yitirerek yıpranmaya başlıyor. Oysa şallar her zaman değilde ütülenip düzgün şekilde kenarda saklandığında ve ihtiyaç anında ütülemeden kullanılsa ne kadar iyi olur.

Şal ve eşarpların saklanması ve ihtiyaç anında ütülenmeden kullanılması için kullanılan bir çok yöntem var. Özellikle büyük alışveriş mağazalarında satılan şal askıları bu yöntem için en ideal olanı. Fakat şal ve eşarp saklamak için illaki para harcayarak bir malzeme alınması gerekmiyor. Çünkü şal askısınını evinizde kendinizde çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Bugün sizlere şal askısınını nasıl evde yapabilirsiniz bunun bilgisini vereceğiz.

Plastik Bardak İle Şal Ve Eşarp Askısı Yapma

  • Gerekli malzemeler
  • Plastik bardak
  • Kumaş veya renkli bant
  • Kumaş kullanılacak ise yapıştırıcı
  • İnce kurdele
  • Normal bir elbise askısı

Şal Askısı Yapılışı

Şal askısı yapmak için ilk olarak plastik bardakların ağız kısmından üç cm aşağıya olacak şekilde kesin. Yani yuvarlak halkalarınız olsun. Bu halkaları bant kullanacak iseniz bant yardımı ile bardak oldukları belli olmayacak şekilde sarın ve kenarda bekletin. Eğer kumaş ile kaplayacaksanız bunun için her halkayı güzelce kumaş ile kaplayın ve yapıştırın. Şimdi sıra geldi askıya bu halkaları takmak. Bunun için her halkayı askının boyunu aşmayacak şekilde yan yana kurdele yardımı  birbirine bağlayın. Daha sonra resimdeki gibi aşağıya doğru birbirlerine bağlayın. İşlem bitmiştir artık şal askınız hazır. Şallarınızı bu halkaların içinden geçirip güvenle ve kırışmadan saklayabilirsiniz.

Başka Şal Saklama Yöntemi Var Mı?

Şal ve eşarp saklama yöntemi olarak şal askısı dışında bir çok yöntem daha vardır. (Bu yöntemler için tıklayın.) Yine bir askıya mandal yardımı ile şallarınızı asabileceğiniz gibi eşarplarınızı rulo şekline getirdikten sonra plastik bardaklar içine yerleştirebilirsiniz. Bu bardakları ise odanızda herkangi bir çekmecede saklayabilirsiniz. Bunların dışında markette çekmece içi organizerleri alarak ve bu organizerler içine şal veya eşarplarınızı koyarak farklı bir şekilde saklamanız mümkündür. Eğer şal askısı almak istiyorsanız İkea ve Migrosta tuhafiye bölümlerinden şal askısınını temin edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.