Tesettür Ve Blog

Petrol Mavisi Kombinleri Tesettür

Petrol Mavisi Kombinleri Tesettür

Diğer giyimlerde olduğu gibi tesettür giyim şeklinde de renk dengesi çok önemlidir. Özellikle zıt renklerin kombininde belli bir çizgi vardır o çizgi aşıldığında resmen renk patlaması yaşanır. Örneğin siyah ve koyu lacivertin aynı kombinde kullanılması veya koyu kırmızı ile patlıcan morunun aynı kombinde kullanılması gibi. (Mor renk kombinleri için tıklayın.) Bu yüzden renkler uyumlu şekilde kullanılmalı ve renk geçişleri yumuşak olmalıdır. Bugün sizlere çok sevilen renk olan petrol mavisinin tesettür kombinleri Ayrıca petrol mavisi hangi renkle uyumludur hakkında bilgiler sunacağız.

Petrol Mavisi İle Uyumlu Renkler?

Petrol mavisi ile neredeyse her rengin bir tonu uyum sağlar. Fakat bu renklerin düzgün şekilde belirlenmesi gerekir. Genel anlamda petrol mavisi ile uyum sağlayan renkler pudra, bej, beyaz, fuşya, krem, sarı, bordo, kırmızı, ekru, somun ve vizon renkleridir. Bu renklerde diğer renklerde olduğu gibi uygun şekilde kombin edilmesi gerekir. Bunu uygulamalı olarak yaptığınızda uyumu göreceksiniz. Bu yüzden petrol mavisi ile uyumlu olan renkleri ayna karşısında kombin ederek kararınızı verin.

Petrol Mavisi Nasıl Kombinlenir?

Petrol mavisi hangi renkle uyumludur diye sorarsanız aslında çok kolay kombin edilen renkler arasında yer alır. Çünkü genel anlamda bakıldığında bütün renkler ile neredeyse uyum sağlar. (her rengin bir tonu ile)

Bu rengi zıt renkler ile kombin ederken dikkatli olunması gerekir. Özellikle renk çarkında tam karşısında olan sarı ve turuncunun tonlarındaki renkler ile birbirini vurgulayacağı için zıt renkler ile dikkatli şekilde kombin edilmesi gerekir.

Kombin esnasında zıt renklerin kullanımı aynı oranda değilde bir renk diğerinden biraz daha baskın olması gerekir. Aksi halde büyük bir renk karmaşası yaratabilirsiniz. Örneğin bir kombin içinde petrol mavisi etek turuncu bluz ve sarı bir sal tamamen renk karmaşası yaratacaktır. Üçüncü bir renk kullanılmak isteniyorsa bu renk petrol mavisi ile en uyumlu olan renklerden seçilmesi gerekir.

Petrol mavisini kombin ederken isterseniz bütünüyle mavinin kombinini yapabilirsiniz. Fakat alt kısım mutlaka mavinin koyu tonu olması gerekir. Örneğin koyu kot etek üzerine petrol rengi bir bluz giyebilirsiniz.

Siyah rengin herhalde yakışmadığı bir renk yoktur renk kartelasında. (Lacivert hariç) siyah bir düğmeli gömlek altına giyeceğiniz petrol mavisi bir etek ile açık kahverengi bir eşarp sizi şık olduğunuz kadar zarif de gösterecektir.

Tunik ve pantolon kombinlerinde ise petrol mavisi dökümlü salaş tunik altına beyaz veya ekru renkli dar paça pantolon giymeniz yeterli olacaktır. Ayakkabı ve şal seçimi sizin zevkinize kalmış durum.

Abiyelerde petrol mavisi en çok kullanılan renklerden biridir. Bu yüzden tesettür giyim alanında da çok önemi bir renktir. Petrol mavisi tesettür abiye üzerine zıt renkli bir başörtüsü takımaması gerekir. Çünkü abiye zaten gösterişli ve şık olacağı için tüm dikkatin abiye üzerinde olması gerekir. Şal eğer zıt renkli ve gösterişli olursa abiyeden daha çok dikkat edilen parça olacaktır.

Petrol Mavisi Kombinler İçin Tıklayın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.