Tesettür Ve Blog

Petrol Mavisi Koltuk Dekorasyonu

Petrol Mavisi Koltuk Dekorasyonu

Her evin yapısı gereği kendine özgü dekorasyon şekli vardır. Özellikle eşyalar seçilmeden belli bir plan uygulanarak yapılan dekorasyon sonrası herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Bu yüzden evin iç dizayn şekli belirlenmeli ve o yönde bir alışveriş yapılması gerekir. Mobilya alışverişi ise renklerin birbirine uyum sağlayacağı şekilde olmalı ve özellikle ton hatalarına düşülmemesi gerekir. Koltuk takımları da aynı şekilde evin iç dekorasyonuna uyum sağlayacak şekilde olması gerekir. Renk konusu ise tamamı ile büyük bir konu olacağı için bugün sizlere petrol mavisi koltuk dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız.

Petrol Mavisi Koltuklara Duvar Rengi

Petrol mavisi mavinin koyu bir tonu olduğu için mavi ile uyum sağlayan renklerin farklı bir tonu petrol mavisine yakışacaktır. Petrol mavisine en çok yakışan iki renk var bunlardan biri krem diğeri ise sarı oluyor. Fakat duvarda sarı renk güzel durmayacağı için petrol mavisi koltuklara en uyumlu duvar renkleri krem, bej, gri, bal rengi, ten rengi ve ekru renkleri olacaktır.

Petrol Mavisi Koltuklara Halı Seçimi

Petrol mavisi koltuklarınıza halı seçerken zorlanıyorsanız, koltuklarınızın resimini çekin ve gittiğiniz halıcıda uygun olanı tercih edin. Petrol mavisi koltuklar genelde kapalı sınıfına girdiği için duvar renginde olduğu gibi halılarda da açık tonları tercih edin. Böylece evin havası huzurlu ve sakin bir havaya bürünecektir. Koltuklarınız ile hangi ikiliyi kombinasyon yapacağınıza karar verin ve o yönde renk tercihi yapın. Örneğin halı ile perde aynı renkte olacak ise seçimlerinize bu şekilde başlayın. Genel olarak petrol mavisi koltuklara vizon, bej, krem veya açık kahve tonlarında bir halı seçmeniz uyumlu olacaktır. Eğer klasik renk uyumu yerine farklı ton uyumu arıyorsanız mavinin en açık tonlarını desen içerisinde kullanabilirsiniz.

Petrol Mavisi Koltuklara Aksesuarlar

Bir salonun hiç şüphesiz en dikkat çeken unsurları aksesuarlar oluyor. Göze hitap eden ve şık tasarımlı objeler salonun adeta havasını değiştirerek mükemmel bir dekorasyon örneğini oluşturuyorlar. Petrol mavisi soğuk renk grubuna girdiği için seçilen objelerin bu rengi patlaması gerekir. Örneğin altın renkli aksesuarlar petrol mavisi koltuklara çok yakışacaktır. Bu koltuklara en uyumlu aksesuar renkleri parlak altın rengi, parlak gümüş rengi, orta tonlu yeşil, turuncu, beyaz ve pembe olacaktır.

Petrol Mavisi Koltuklara Perde Rengi

Perde rengini önemli bir detaydır. Bu yüzden dikkatli seçilmesi gerekir. Eğer desenli bir model istiyorsanız açık renk üzerine mavi desenli perdeler kullanabilirsiniz. Fakat desenli değil tek renk istiyorsanız bal rengi, bej krem, saman rengi, kiremit rengi, hardal sarısı kullanılabilir. Petrol rengi özel bir renk olduğu için salonlarda özellikle son yıllarda çok tercih ediliyor.

Petrol Mavisi Koltuk Resimleri Tıklayın

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.