Tesettür Ve Blog

Pembe Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Pembe Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dinlenme ve kendini yenileme yeri olduğu için seçilen renklerin bunu sağlaması gerekir. Özellikle açık renklerin kullanılması yatak odaları için önerilen renk çeşitleridir. Çünkü koyu renkler dinlendirme görevinden ziyade kasvet ve boğucu bir hava sunacağı için kişiyi ruhsal yönden de etkileyecektir. Bu yüzden mutlaka yatak odaları dinlendirici renk tonları içinde olması gerekir. Bunu sağlamak sanıldığı kadar zor değil sadece mobilya ve duvar rengi gibi unsurların göz önüne alınması ve dekore edilmesi gerekir. Bugün sizlere pembe ve beyaz renk ile yatak odası dekorasyon konusunda fikirler sunacağız.

Pembe ve Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Pembe ve beyaz yatak odası dekorasyonunda illaki tüm renkler bu iki rengin tonlarından olması gerekmiyor. Araya üçüncü bir renk daha alınarak hoş dekorasyonlar yapabilirsiniz. Çünkü bazen çok uyumlu iki renk de bile renk geçişleri çok sert olabiliyor. Bu durumda yumuşatıcı bir rengin kullanılması yerinde ve güzel olur.

Zarif bir renk olan pembe beyazın asi yönüyle birleştiğinde ortaya gerçekten çok güzel dekorasyon örnekleri çıkıyor. Yatak odasında pembe ve beyazı aynı anda kullanmak için, bir çok seçeneğiniz var. Örneğin duvarlarınızı beyaza boyayıp mobilyanızı pembeden yana kullanabilirsiniz veya duvarlarınızı pembeye boyayıp mobilya ve tekstil ürünlerinizi beyaz tonlarından seçebilirsiniz. Önemli olan renk dengesini sağlamaktır gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

Pembe duvarları olan bir odada hayal lere dalma zor olmasa gerek. Zaten hayallerin tanımlaması genelde pembe renk ile yakıştırılarak yapılıyor. Bu yüzden pembe duvarlı bir yatak odası şıklığı kadar hayal dünyasını zenginleştirme yönü ile de dikkat çekecektir. Eğer tüm duvarları pembe renge boyamak istemiyorsanız, cesur davranarak tek bir duvarı toz pembeye boyayabilirsiniz. Bu yöntem genelde salonlarda uygulanıyor. Geriye kalan bölümlerde pembe renkli aksesuar kullanarak pembe beyaz uyumunu yatak odasında sağlayabiliriz.

Beyaz ve pembe yatak odasında eğer mobilyaları beyaz kullanmak istiyorsanız; halınızı pembe beyaz karışımlı modellerden yana kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü gibi tekstil ürünlerini ise pembe renkten yana kullanarak hoş tasarımlar yapabilirsiniz. Perde seçimini yine düz renkten yapabileceğiniz gibi yine renk dengesi üzerinde orantılı renk dağılımı sağlayarak desenli seçebilirsiniz.

Toz pembe ve beyaz yatak odasına üçüncü bir renk olarak çok yakışacak renk hiç şüphesiz bebek mavisidir. Bu rengi de tekstil ürünlerinde kullanarak sıkıldığınızda değiştirebilirsiniz. Bebek mavisi de toz pembe kadar dekorasyonda dikkat çeken ve hoş duran renktir. Bu yüzden yatak odanızı bu renk ile çok yoğun olmamak kaydıyla hoş dekore edebilirsiniz. Yani daha çok aksesuarlarda veya desenli perde seçerseniz perdenin deseninde az şekilde kullanabilirsiniz.

Yatak odasında kullanacağınız pembe renginde ton önemlidir. Örneğin koyu pembe tonları yatak odasında pek önerilmiyor. Genelde toz pembe, pudra rengi gibi açık ve huzur veren renkler yatak odasında önerilmektedir.

Pembe Ve Beyaz Yatak Odası Dekorasyon Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.