Tesettür Ve Blog

Pembe Beyaz Çocuk Odası 

Pembe Beyaz Çocuk Odası 

Pembe renk özellikle kız çocukları için son derece önemli olan renk grubu içinde yer alıyor. Tam olarak bebeklik döneminde başlayan bu sevgi yıllar boyunca katlanarak daha da vazgeçilmez hale geliyor. Pembenin özellikle de şeker pembesi diye adlandırdığımız tonu; pembenin en favori tonu oluyor. Bugün sizlere kızların vazgeçemediği  kız çocuk odası için pembe beyaz çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız.

 Pembe Beyaz Uyumu

 Şüphesiz pembe ve beyaz rengin uyumu herkes tarafından bilinir. Bu iki renk bir araya geldiğinde adeta ortama hoş bir hava ve rahatlık gelir. Belki de o yüzden söylenmiştir “Yine pembe hülyalara daldı” diye. Pembe çocuk odası hem çocuğun hayal dünyasını geliştirirken hemde rahat ve huzurlu olmasını da sağlar. Bu yüzden pembe renk mutlaka çocuk odasında kullanılması gerekiyor. Erkek çocuk için illa çok fazla bu renge yer vermeniz gerekmiyor bunun için tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin duvar boyası veya odada herhangi bir eşya için pembe renk kullanılabilir.

 Bunun dışında kız çocuk odası için yine yoğun şekilde pembe kullanmak yanlış olur. Bunun yerine pembeye uyumlu olan iki üç rengi bir araya getirerek bu bütünlük kolaylıkla sağlanabilir.

 Pembe Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

 Pembe çocuk odasında kullanılacak ana renk zaten belli bunun yanında zaten beyazda her renk ile uyumlu olduğu için bu konuda zorlanmadan hoş dekorasyon oluşturabilirsiniz.

 Örneğin mobilyada eğer pembe ve beyaz renk kullanıldıysa; tekstil ürünlerinde yine yani çarşaf ve yorgan gibi ürünlerde daha uyumlu renkler tercih edilebilir.  Duvar pembe ise mobilya sade ve beyaz olması da önemli olacaktır. Bu durum tam tersi de olabilir. Yani duvar beyaz ise mobilya pembe olabilir.  Bunun yanında halı perde gibi detay isteyen tekstil ürünleri de desenli olabilir. Zaten bir odayı en hoş gösteren detaylar tekstil ürünlerinden geçtiği için bu vurgulara dikkat edilmesi gerekiyor.

 Pembe Çocuk Odası İçin Hangi Ton Kullanılmalı?

Pembe çocuk odası için hangi ton kullanılmalı diye düşünüyorsanız bu iki rengin özelliklerine bakın. 

Pembe renk kırmızı ile beyazın karışımından olduğu için; kırmızı rengin dikkat çekici beyazın ise sadeliği özelliğini üstüne almıştır. Bu yüzden pembenin de tonu önemlidir. Kırmızı ne kadar yoğun olarak kullanılmışsa pembenin tonu ona göre daha da çok artacaktır.

 Kız çocuk için ideal pembe tonu şeker pembesi veya pudra pembesi olabilir. Çünkü onların hayal dünyası en çok pembenin bu iki tonu ile uyumlu oluyor.  Erkek odası için de yine pembe bir noktada kullanılacak ise bu sefer yine pudra pembesi veya pudra pembesi nin en açık hali kullanılabilir.

 Bebek odaları için pembenin yoğun tonları yerine yine daha açık ve yumuşak renkleri tercih edilmesi bebeğin ruhsal sağlığı için önemli olacaktır. Çünkü yoğun renkler nasıl yetişkin kişide ruhsal sağlığa etki ediyorsa bebek ve çocuklarda da bu durum daha fazla olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. fatih pınar dedi ki:

    Çok güzel tasarlanmış.

  2. fatih pınar dedi ki:

    Çok güzel bir kombin olmuş, çok teşekkürler.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.