Tesettür Ve Blog

Orta Sehpa Dekorasyonu

Orta Sehpa Dekorasyonu

Salonun veya oturma odalarının en dikkat çeken detaylarından olan orta sehpalar; salona şık bir hava katarken aynı zamanda elinizin altında kullanmak istediğiniz eşyaları da kullanmanız için alternatif bir yer oluyor. Bugün sizlere orta sehpa dekorasyonu ile ilgili bilgiler sunarken aynı zamanda, orta sehpanın ne kadar da önemli bir ayrıntı olduğunu öğreneceğiz.

Orta Sehpa Dekorasyonu

Orta sehpalar adeta ortamın en kullanışlı eşyası olduğu için her model ve türde rahatlıkla bulunuyor. Zaten en önemli özelliği de ev sahibinin zevkini yansıtması olduğu için orta sehpanın dekorasyonu bir hayli önem taşıyor. Bu yüzden şimdi orta sehpa dekorasyonu nasıl olmalı inceleyelim.

  • Klişe olacak ama ilk olarak orta sehpanın boyutuna karar verilmeli. Özellikle koltuklardan daha büyük olan veya arka koltuğun üçte ikisini kaplayacak boyutlardan uzak durulması gerekiyor. Yani en fazla üçte iki büyüklüğünde olması gerekiyor.
  • Diğer dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise, orta sehpanın cinsidir. Sıcak bir hava oluşmasını istiyorsanız kullanmanız gereken ahşap mobilya iken modern bir hava için düz renk sehpaları tercih edebilirsiniz.
  • Orta sehpanın üzerine obje seçerken ise yine zevkinize göre bir tercih yapabilirsiniz. Fakat bu objeler mutlaka yalın ve düz hatalara sahip olmalıdır aksi halde sehpa üzeri çok kaba ve göz yorucu olur.
  • Ortam eğer modern bir havada ise kullanacağınız objeler gri, siyah ve beyaz olabilir. Eğer salona veya oturma odasına bu renkler değilde canlı renkli objeler yakışıyor ise bu uyumlu renkleri de aralarına ekleyebilirsiniz.
  • Orta sehpanın üzerine koymuş olduğunuz objelerin yerini değiştirmek isterseniz asimetrik şekilde bir düzenleme yapabilirsiniz. Örneğin objeleri masanın tam ortasına değilde farklı köşelerine koyarak göz zevkinize farklılık katabilirsiniz.
  • Sehpanın üzerine yakışan sadece objeler değil elbette. Çiçeklerde orta sehpa üzerine çok yakışıyor, eğer isterseniz küçük saksılarda sukulent ya da şeffaf vazoda hoş bir çiçek ile odanın havasını baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Zaten çiçeklerin yakışmadığı ortam olmadığı için minik çiçekleriniz ortama enerji ve canlılık kazandıracaktır.
  • Orta sehpa dekorasyonunda eğer istiyorsanız dergileri veya kitapları da koyabilirsiniz. Fakat üst üste yığınak yerine yine objeler ile farklı görüntü oluşturabilirsiniz. Örneğin mumların ortasından yelpaze gibi açılmış kitap şeklinde. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durum.
  • Orta sehpanın vazgeçilmez parçalarından olan mumlar ve şamdanlar; yine farklılık arayanlara harika ilham kaynağı olacaktır. Yine asimetrik şekilde bir dekorasyon yaparak evinizi dekore edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.