Tesettür Ve Blog

Okul öncesi Keçeden Çerçeve Yapımı

Okul öncesi Keçeden Çerçeve Yapımı

Çerçeve yapımı, keçeden çerçeve nasıl yapılır, okul öncesi etkinlikler, ana okulu çerçeve yapılışı, ana sınıfı etkinlikler, aile katılım etkinlikleri, okul oncesi çerçeve modelleri ile ilgili aradığınız tüm bilgileri bugünkü konumuzda bulacaksınız.

Okul Öncesi Etkinlikler

Okul öncesi aile katılımı ile yapılan etkinlikler çocuklar için son derece önemli olduğu için; ebeveynler çocuklarına eşlik ederek senede sadece bir gün okulda kendi çocuğu ve çocuğunun arkadaşları ile birlikte etkinlik yapıyor. Etkinlikler çocuğun ailesi ile birlikte yapıldığında çocuk daha özverili bir şekilde bu görevi yapıyor ve kendini daha iyi hissediyor.

Bugün sizler için seçmiş olduğumuz keçeden çerçeve yapımı da sizin ve çocuğunuz için son derece kolay bir etkinlik olacağı için; bunu isteyen anneler evinde de rahatlıkla yapabilir. Çünkü çok kolay ayrıca malzemeleri de oldukça uygun fiyatlı ve eğlenceli oluyor. Şimdi dilerseniz yapım aşamasına geçelim.

Keçeden Çerçeve Malzemeleri

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Kalıp (kendiniz de yapabilirsiniz)
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Buzdolabı magneti kullanılmayan

Keçeden Çerçeve Şablonları Nasıl Çıkartılır?

Keçeden çerçeve yapmak için ilk olarak ihtiyacınız olan şey kalıptır. Kalıp olmazsa eğer çerçevenin kenarları eşit
olmayacağı için; kötü görünecektir. Bu yüzden mutlaka bir adet kalıbınız olması gerekiyor. Kalıp çıkarmak öyle zannedildiği gibi zor değildir sadece ufak tefek çizimlere dikkat edilmesi gerekiyor.

Keçeden çerçeve şablonu için; beğendiğiniz bir figürü dergiden gazeteden altına kağıt koyarak çizerek veya internetten çıkartarak kesip yapabilirsiniz. Örneğin elma şeklinde bir çerçeve istiyorsanız kalıp için; uygun büyüklükte bir kağıdı elma resminin altına koyun ve üzerinden çizin ardından kesip saklayın. Eğer çizmek istemiyorsanız internette hazır şablonlar bulunuyor onları çıkartıp da kullanabilirsiniz.

Keçeden Çerçeve Yapımı

Ev hanımlarının belkide en çok kullandığı hobi malzemelerinden birisi olan keçeler ile çok farklı çalışmalar yapılıyor. Bugün sizlere keçeden çerçeve yapımını göstereceğimiz için; evinizde çocuğunuzla isterseniz etkinlik olarak yapabilirsiniz veya buzdolabı magneti olarak da istediğiniz resmi içine koyarak saklayabilirsiniz.

Keçeden magnetli çerçeve yapımı için ilk olarak uygun boyutlarda alınan keçeyi temiz bir zemin üzerine açarak kalıbı üzerine yerleştiriyoruz. (İki adet kalıp kullanılacağı için resimlere de bakarak nasıl yapıldığını görebilirsiniz.) Ardından ilk ön kalıbı keçe üzerine düzgünce çizerek kenara alıyoruz ardından arka kısım için olan kenarı çizip kesim işlemine geçiyoruz.

Kesim işleminde ise; çizilen yerlerden düzgünce keçeyi keserek çerçeve yapımının ilk aşamasını bitiriyoruz. Bu çalışma son derece kolay ve el alışkanlığı için önemli bir etkinlik olduğu için sizin kontrolünüzde çocuğunuza da kesim işlemini yaptırabilirsiniz. (Tabi ki küt makas kullanılmalı çocuklar için) Şimdi sıra geldi en kolay kısma resimde gördüğünüz gibi ön ve arka keçeyi (üst kısım hariç) yapıştırıyoruz. Fakat üst kısım kesinlikle yapıştırılmamalı, çünkü resim üst kısımdan çerçeve içine konulacağı için orası yapıştırılmıyor.

Eğer çerçevede veya kalıpta farklılık olsun istiyorsanız örneğin miki fare gibi kulak yapabilirsiniz. Çerçevenin son aşamasında ise evde buzdolabı üzerinde bulunan işinize yaramayan magnetleri çerçevenin arkasına yapıştırarak işlemi bitiriyoruz. ( Tabi resmi çerçeve içine koymayı unutmuyoruz.) Gördüğünüz gibi keçeden çerçeve yapımı çok kolay.

Keçeden Çerçeve Süsleme

Keçeden çerçeve süsleme işlemi hayal ettiğinizden daha fazladır. Çünkü keçe genel anlamda kullanışlı ve süs yapamaya müsait olduğu için istenilen her türlü süs yapılır. Örneğin çerçeve süsleme işleminde gül yapabilirsiniz veya keçeden balonlu çerçeve yapabilirsiniz. Bu çerçeveler çok amaçlı şekilde kullanıldığı için ister doğum gününde ister farklı özel günleriniz içinde çerçevelerin görsel güzeliklerinden yararlanabilirsiniz.

.

Keçeden Çerçeve Örnekleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.