Tesettür Ve Blog

Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Olmalı?

Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Olmalı?

Mutfak kadınların çoğu zamanını geçirdiği yer olduğu için mutfağın renklerine özellikle çok dikkat ederler. Gerek sevdikleri renkleri bir arada tutma çabası gerekse kullanışlı renkleri bir araya getirme çabası onları bir hayli yorar.

Mutfak dolapları da bu renk dalgarından nasibini alarak, mutfağın bütünlük içinde uyumlu olması sağlanır. Bugün sizlere mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı bu konuda bilgiler sunacağız.

En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri

Mutfak dolabının gerek rengi gerekse modelinin en güzel olanını kendi mutfağında isteyen kadınlar; bunun için çeşitli araştırmalara başlarlar. Mutfak dolapları zaten kendi başına mutfağa farklı bir görünüm kazandırdığı için, burada yapılacak olan dekorasyon mutlaka dolaplara uyum sağlayacak nitelikte olması gerekiyor.

Mutfak dolaylarında modele karar verdiyseniz sıra gelmiştir artık renk kısmına. Eğer renk konusunda sıkıntı yaşamadan geniş renk yelpazesine hazır iseniz katalogtan istediğinizi seçebilirsiniz. Fakat hem mutfağıza uyumlu olsun hem de sevdiğiniz renk olsun istiyorsanız mutfak dolapları için kullanışlı renkleri belkide elemiş olursunuz.

Mutfak dolapları için en kullanışlı renkler ise krem üzerine özelikle kulp kısımlarının kahverengi olduğu modeller, yine kahverengi, mavi, kırmızı, mürdüm rengi kullanışlı mutfak dolapları renkleri arasında yer alıyor. Eğer bu şekilde değilde yani bu tonları sevmiyor farklı renkleri istiyorsanız mutlaka dolap kapağının az leke gösteren özelliklere sahip mutfak dolabı modellerini tercih edin. Çünkü parlak modellerde daha yoğun şekilde görünen lekeler mat yüzeyli mutfak dolaylarında daha az görünecektir. (Burada yanlış anlaşılma olmasın burada bahsedilen kir veya leke gizleme çalışması değil, sadece lekenin daha az görünmesi için mutfak dolabı seçimi yapılmasıdır.)

Mutfak Dolabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mutfak dolapları mutfağın görünümü en çok etkileyen malzemelerdir. Bu yüzden en çok kullanılan bu alanlarda daha kullanışlı modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Mutfak dolaplarının şık ve gösterişli olmasından ziyade kolay temizlenen renk tonlarından da seçilmesi önemli ayrıntı olacaktır.

Ayrıca mutfağın ışık alma durumuna göre yine mutfak dolabı modeli ve rengi seçilmelidir. Örneğin koyu tonda tercih edeceğiniz mutfak dolabı az güneş ışığı alan bir mutfakda kasvetli bir havaya sebep olacaktır.

Mutfak dolapları uzun vadeli bir kullanıma sahip olacağı için, modelin görselliğinden ziyade kullanışlı olmasına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bazı modeller evet çok şık ve estetik görünüyor fakat çok kısa sürede yani bir iki yıl kadar sürede hemen deforme olmaya başlıyor. Zaten mutfak dolaplarının kaliteli olması hem bütçeye hemde mutfağa katkı sağlayacaktır.

Eğer modeli beğenip renk den sıkılacağınızı düşünüyorsanız bu konuda endişe etmenize gerek yok çünkü renk kolay şekilde değiştirileceği gibi, kaplama yaparak da yine farklı farklı model ve desenleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. (Dolap kaplama nasıl yapılır tıklayarak öğrenebilirsiniz)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.