Tesettür Ve Blog

Mürdüm Rengi Mutfak Ara Taşı Seçimi

Mürdüm Rengi Mutfak Ara Taşı Seçimi

Mutfak düzeni eskiye bakıldığında maddi açıdan ve istenilen ürün bulunamayışı sebebi ile eksik kalabilyordu. Fakat günümüzde gerek mutfak dekorasyon ürünlerin çoğalması gerekse mutfaklarda yeniliklerin artması ile birlikte çok güzel estetik görüntüye sahip mutfak modelleri oluşturulmaktadır.

Mutfak modellerine bakıldığında tezgah arası olarak adlandırılan boşluktadaki ara taş ( bir çok adı bulunuyor alın taşı, tezgah arası taş gibi) aslında dolaplardan sonra en çok dikkat çeken dekoratif malzeme oluyor. Aslında seçimi basit gibi görünsede çok dikkat gerektiren bir seçim şeklidir. Çünkü mutfağın bir bütün olarak görünmesi istiyorsa ara taşın mutlaka dolapların renk tonuna uyum sağlaması gerekir. Bugün sizlere mürdüm rengi mutfak tezgah ara taşı seçimi hakkında bilgiler sunacağız.

Mutfak Ara Taş Modelleri

Mutfak alın kısmı tezgah arası ara taş olarak adlandırılsa da sadece taştan üretimi yapılmıyor. Bir çok hammaddesi bulunan ürünlerin yapay veya doğal olanları da bulunuyor hatta isteğe göre 3D formatında üretilen ve çok talep gören alın tezgah arası taş modelleri de bulunuyor. Tezgah arası taşların malzemeleri şunlardır.

  • Doğal taş tezgah arası taş
  • Yapay taş tezgah arası taş
  • Seramik veya porselen karo tezgah arası taş
  • Cam seramik tezgah arası taş
  • Mozaik tezgah arası taş
  • Çini tezgah karşı taştır.

Mutfak tezgah arası taşların ham maddesine göre ise tezgah taşlarının fiyatı değişmektedir. Siz evinize hangi maddeden yapılmış taşı seçecekseniz işçilik ve fiyatı toplanarak size bilgi verilecektir.

Mürdüm Rengi Mutfağa Ara Taşı Seçimi Nasıl Olmalı?

Mürdüm rengin hakim olduğu mutfağa uyumlu renklerden oluşan ara taşların seçimi dekoratif olarak çok şık ve gösterişli duracaktır. Mürdüm rengin en uyumlu olduğu renk hiç şüphesiz krem rengidir. Bu yüzden mutfağa bu dağılımın iyi şekilde ayarlanması gerekir. Örneğin alt dolaplar mürdüm üst dolaplar ise krem renkli olabilir. Mürdüm rengi mutfağa ara taşı olarak seçilecek rengin hakimiyeti yine mutfağın renkleri ile alakalı olacaktır. Örneğin tüm dolaplar mürdüm rengi ise bu rengi patlatmak için açık tonlara gidilmesi gerekir. Bu yüzden bej, bal rengi, gri, vizon, ekru, beyaz gibi renkler dolaplardaki bu rengin geçişini kolaylaştıracaktır. Eğer dolaplar yukarıda ki örnek deki gibi alt kısım mürdüm üst kısım açık renkli ise bu sefer ara taşlar mürdüm renginin en açık tonu da olabilir mürdüm ile kullanılan açık rengin karışımı da olabilir. Zaten son yıllardaki ara taşlarda genelde ikili parlak renkler kullanılıyor. Sizde kendinize bunu uyarlayabilirsiniz.

Mürdüm rengi ağır bir renk olduğu için, kullanılacak ikinci rengin daha yumuşak ve açık renkli olması ferahlık ve uyum için mükemmel seçim olacaktır. Fakat açık renklerden sıkılanlar daha koyu renkleri tercih ederek genelde mürdüm renkli mutfağa ara taşı olarak siyah veya siyahın desenli halini kullanıyorlar. Bu durum 3D mutfak tasarımlarında daha yoğun şekilde oluyor ayrıca yine mürdüm mutfağa mürdüm renkli ara taşı kullanılarak farklı bir tasarım yapılıyor.

Mürdüm Rengi Mutfak Ara Taş Modeller Resim Galerisi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.