Tesettür Ve Blog

Mürdüm Rengi İle Uyumlu Renkler

Mürdüm Rengi İle Uyumlu Renkler

Mor aşığı her kadının evinde veya kıyafetlerinde mutlaka bulundurduğu renklerden olan mürdüm rengi; asil bir renk olduğu kadar hoş bir renktirde. Bugün sizlere mürdüm rengi ile uyumlu renkler hakkında bilgiler sunarak, aynı zamanda mürdüm rengi kombinleri hakkında da da bilgiler vereceğiz.

Mürdüm Rengi İle Uyumlu Renkler

Mürdüm rengi özelllikle bayanlar tarafından çok sevilen bir renk olduğu için, gerek ev dekorasyonunda gerekse kombinlerinde sıklıkla tercih ediliyorlar. Peki mürdüm rengi en çok hangi renkler ile uyumludur? Bu sorunun cevabı genelde nötr renkler dediğimiz siyah, beyaz ve gri tonlarından oluyor. Çünkü zaten canlı ve göz yorucu bir renk olan mürdüm renginin biraz daha renk geçişinin yumuşaması için bu renklerden yararlanılması gerekiyor.

Mürdüm rengi ile uyumlu renkler dediğimizde bu liste aslında uzayıp gider. Çünkü her tonun birbiri ile uyumlu olduğu bir ton olduğu için mürdüm rengi de yine belli tonlar ile mükemmel bir uyumluluk sağlar. Genel anlamda yukarıda da dediğimiz gibi nötr renkler mürdüm rengine en çok yakışan renkler oluyor. Bunların dışında ise krem, bej, pembe, lacivert, somon rengi, altın sarısı, gümüş rengi ve lila rengi oluyor.

Zaten renk kombinlerinde asıl amaç dışardan değilde tona ton yaklaşımdır. Yani kombin yapacağınız kıyafetleri ayna karşısında üzerinize demeyin en çok hangi ton ile uyum sağlıyor ise onu deneyin. Çünkü renk skalası gerçekten çok uzun ve aklınızdan geçen bu renk buna gitmez dediğiniz her renk birbirine çok yakışabilir. Bu yüzden ayna karşısında tercih yaparak çok hoş kombinler oluşturabilirsiniz.

Mürdüm Rengi İle Kombinler

Mürdüm rengi ile uyumlu renkleri yukarıda yazmıştık. Ayrıca mürdüm rengi ağır bir ton olması ve giyilen diğer parçalar ile bu ağırlığın giderilmesi gerektiği de yine önemli bir konudur. Bu yüzden eğer bu renk kombinde büyük payı alıyor ise diğer parçaların daha yumuşak ve sade renkler olmasına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Yani örneğin mürdüm rengi abiye giydiyseniz gümüş, siyah, ekru tonlarında aksesuar kullanmanız daha uyumlu olacaktır.

Mürdüm rengi elbise ile ne renk ayakkabı giyeceginiz konusunda kararsız kalıyorsanız; yine gümüş, pembe, altın rengi, beyaz, siyah gibi renklerden yararlanabilirsiniz. Zaten elbiseler altına giyilen ayakkabılar genelde bu tonlarda oluyor ve her renk de türde elbise veya abiye altına bu renkler tercih ediliyor. Aksesuar tercihi ise yine sizin zevkinize kaldığı için, renk boyut gibi özelliklerini ayna karşında deneyerek kullanmalısınız.

Bu yakıştırma sadece abiye veya elbise ile alakalı olan bir durum değil elbette. Giyilen bir mürdüm rengi bluz altına siyah bir etek çok yakışacaktır. Bunun dışında yine mürdüm bluz ile pembe bir etek çok şık duracaktır. Yani çok fazla renklerin ayarları ile oynamadan kombinlerinizi yaparsanız daha uyumlu ve şık olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. fatih pınar dedi ki:

    Sevgili blogger arkadaşlarım, bu konular beni çok ilgilendirmez ancak dedemden kalma bir atasözü vardır. Ondan bahsetmeden geçemeyeceğim: Güzellik ondur; dokuzu dondur.

  2. Seyma dedi ki:

    Güzel bir ayrıntı yakalamissiniz ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.