Tesettür Ve Blog

Mor Renk Tesettür Kombinleri

Mor Renk Tesettür Kombinleri

Sonbahar kış sezonunda bayanların en çok tercih ettiği renkler arasında bulunan mor renk; asaletin ve huzurun tonu olamaya devam ediyor.
Mor rengin açık tonları insana genelde ilham kaynağı olurken koyu tonları ise lüks ve asalet duygularını temsil ediyor. Peki tesettür giyimde mor nasıl kombin edilir? Bugün sizlere bu konu hakkında bilgiler sunacağız.

Mor Renk Sanıldığı Kadar Zor Renk Değildir!

Mor renk tıpkı kırmızı gibi tutkuyu simgeler. Bu yüzden bayanlar tarafından çok tercih edilen renkler arasında yer alır. Sert bir renk olan mor; açık tonlar ile kombin edildiğinde hoş ve göz alıcı bir görüntü ortaya çıkar.

Genelde bayanlar mor rengin zor kombin edildiğini söylerler aslında bu durum biraz doğru biraz eksiktir. Çünkü mor renk sert ve çok canlı bir renk olduğu için mor rengi daha açık tonlarda soft renklerde ve desensiz parçalar ile kombin edilmesi gerekir. Aksi halde çok renkli giyinirseniz renk patlaması yaşayabilirsiniz. Örneğin kırmızı ile mor rengin aynı kombinde kullanılması tam olarak bu durumun yaşanmasına neden olur çünkü ikisi de çok canlı ve dikkat çeken renklerdir.

Mor Renk Hangi Renkler İle Uyumlu dur?

Mor renk moda dünyasından en çok kullanılan renklerden biri olduğu için; kombin edilmesi de bir o kadar önemlidir. Tesettür giyimde mor rengin en uyum sağladığı renkler: sarı, bej, dore, krem, gri, siyah ve mavinin tonlarıdır. Bu renklerin uygun tonları birbiri ile bütünlük sağlayarak hoş biri kombin edilmesini sağlar.

Desenli parçalarda mor renk kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. Örneğin tunik eğer mor siyah desenli ise altına giyilecek olan pantolon veya etek tek renk olması gerekir. Bu kombine en uygun renk ise siyah bir pantolon olacaktır. Eşarp seçimi de yine siyah veya tuniğin deseninde ki mor renk olabilir.

Mor Renk Nasıl Kombin Edilmeli?

Sarı rengin mor renk ile muhteşem uyumunu bilmeyen yoktur herhalde. Fakat bu tarz renklerin kombin edilmesi esnasında dikkat edilmesi gerekir. Çünkü sarı ve mor renk, renk çarkında zıt renkleri temsil eder.

Tunik ve pantolon kombinlerinde mor rengin kullanımı aslında en kolay olanıdır. Mor renkli şık bir tunik altına siyah, beyaz ve krem gibi istenilen açık tonda bir pantolon giyilebilir. Kotlar ile de muhteşem bir görünüm kazandıran mor renk; kot etek üstü mor gömlek olarak giyilebileceğini gibi kot pantolon üstü mor bir tunik ile de kombinlenebilir.

Şifon veya saten kumaştan tasarlanan mor renkli tesettür elbiseler ayrı güzel olurken tek renk giyinmeyi seven bayanlar içinde kombin işi daha kolay olacaktır. Dantel kabartmalı veya sade detaylara sahip mor renkli elbiseler kombine ayrı bir hava katacaktır. Tek renk kullanılan mor renkli elbise üzerine sarı, dore, bej veya siyah renkli bir baş örtüsü muhteşem olacaktır.

Abiye seçiminde mor rengin kombini biraz daha zorlaşabilir. Çünkü mor abiyeler daha keskin hatlara ve baskın renklere sahiptir. Bu yüzden abiyelerde kombin yaparken siyahın kullanılması uygun olacaktır. Eğer iddialı ve çok şık bir abiye kombininz olsun istiyorsanız dore rengi en ideal olan renk olacaktır.

Daha Fazla Mor Renk Kombini İçin Resim Galerisine Tıklayın.

Etiketler:

Yorumlar
  1. fatih dedi ki:

    Her zaman olduğu gibi yine çok başarılı bir çalışma yapmışsınız tebrikler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.