Tesettür Ve Blog

Mor Elbiseye Hangi Renk Şal Olur?

Mor Elbiseye Hangi Renk Şal Olur?

Kadınların güçlü tutkulardan biriside şüphesiz moda tutkusudur. Bu yüzden de her kadın kendisini evde işte veya dışarda şık görmek böylece kendisini iyi hissetmek isterler. Çeşit çeşit elbiseler ve bunların renk uyumu renk geçişleri çok önemli olduğundan dolayı bugünki yazımızda sizlere asaletin ve zenginliğin simgesi olan mor renk kombinlerinden olan mor elbiseye ne renk şal kullanılır ile ilgili bilgiler aktaracağız.

Mor Elbise Tesettür Şal Kombinleri

Kıyafetleri tarzlarına olduğu kadar renklerine göre doğru kombinlemek de oldukça önemlidir. Örneğin kombinini yaptığınız kıyafetlerden star parçalar oluşturabileceğiniz gibi yanlış renk seçimi ile rüküş bir kombinlerde oluşturabilirsiniz. O yüzden mor elbise şal kombinlerinde ton geçişlerinede ayrı önem vermeniz gerekiyor.

Mor elbiseye hangi renk şal yakışır diye düşünüyorsanız; siyahın asilliğinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Siyah değilde farklı renkler isterseniz o zaman mor elbiseye yakışan şal renkleri şunlar olur; krem, kum beji, pudra, dore, gold, lacivert somon rengi, füme, gümüş rengi ve beyaz tonlarıdır. Fakat kullandığınız şalın desensiz ve tek renk olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde mor elbise üzerine tek renk olmak koşuluyla bu renklerde de eşarpta takabilirsiniz.

Mor elbise üzerine şal rengi olarak çok fazla renk kullanabilirsiniz. Önemli olan mirun hangi tonunu kullanacağınız olacaktır. Çünkü morun koyu renkleri genelde çoğu renkler ile uyum sağlarken morun açık tonları ayni etkiyi vermeyebilir. Ayrıca mor elbise üzerine şal seçerken ayakkabı ile çanta uyumunu da göz ardı etmeden tercihler yapmanız şıklıkta bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Mor Abiye Üstüne Ne Renk Şal Kullanılır?

Mor abiye kombinleri zaten özel gün ve gecelerde sıklıkla kullanılan tonlardan olduğu için gözde abiye renkleri arasında yer almaktadır. Mor abiye üzerine şal kombini yaparken abiyenin rengi kadar önemli ayrıntılarda abiyenin işlemeleri ve modeli olacaktır. Sade mor abiyeye şal olarak genellikle dore, lame, siyah, gold ve gümüş renkleri kullanılabileceği gibi işlemesine göre ve ikinci rengin tonlamasına göre morun yanındaki ikinci yardımcı renkten faydalanabilirsiniz. Yani mor abiyenin içinde ikinci renk olarak pudra rengi bulunuyorsa pudra bir şal rahatlıkla kombinizi tamanlayacaktır.

Eğer abiyeniz üzerine mor dışında başka bir renk kullanmak istemiyorsanız ; Mor abiye üstüne şal olarak mor tonlarında şal tercih edebilirsiniz veya sadece abiyenizin tonunda bir şal ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Bu tarz kombinlerde gümüş, siyah, altın, füme veya dore gibi tonlar kullanarak kombinize hareket vererek daha şık hale gelmenizde mümkün. Unutmayın ki mor abiye üstüne şal olarak tercih edeğiniz renkleri mora uyan renkler arasından rahatlıkla seçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.