Tesettür Ve Blog

Mor Beyaz Yatak Odası / Dekorasyonu Modelleri

Mor Beyaz Yatak Odası / Dekorasyonu Modelleri

Yatak odası herkes için özel bir alan olduğu için, buradaki tüm detaylar kişinin göz zevkine uygun şekilde yapılması gerekiyor. Odanın renk dengesi düzgün şekilde ayarlanmalı ve dinlendirici tonlar seçilmelidir. Fakat her sevilen ve göze hitap eden renk farklı etkiler oluşturacağı için mutlaka yumuşak ve dinlendirici bir renk ile dengenin uygun şekilde sağlanması gerekiyor. Bugün sizlere mor ve beyaz yatak odası dekorasyonu hakında bilgiler sunacağız.

Mor Yatak Odası Dekorasyonu

İster klasik ister modern bir dekorasyon isteyin, mor renk hepsine uyum sağlar. Mor rengin yanında tamamlayıcı olarak kullanılacak olan beyaz da morun sert geçişini yumuşatacaktir.

Mor rengin anlamına baktığımızda şöhreti zenginliği ihtişamı sergileyen bir renk olduğu için bunun yanında romantizmi ve duygusallığı da ön plana çıkarır. Mor rengin en olumsuz yanı ise şevk ve hareketlilik katmasıdır. Bu durum özellikle koyu tonlar için geçerli bu durumdur. Mor rengin lavanta veya leylak tonları ise gayet yatıştırıcı ve dinlendirici tonlar arasında yer alır. Bu yüzden yatak odasında mutlaka mor rengin açık tonları kullanılması uygun olacaktır. Eğer mor rengin koyu tonları kullanılacak ise mutlaka beyaz gibi yumuşak renkler ile denge sağlanmalıdır.

Mor Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Mor ve beyaz birbirine en çok yakışan renkler arasında yer alır. Özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilen mor rengin yatak odası dekorasyonunda yeri de ayrıdır.

Beyaz masumluğu mor ise romantizmi simgelediği için yatak odasına bu iki renk çok yakışacaktır. Mor beyaz karışımı mobilya tercih edebileceğiniz gibi; beyazı duvarlarda mor rengi ise tekstil ürünlerinde tercih edebilirsiniz.

Eğer çok sıkılgan bir yapınız varsa bu sefer mor renk yatak odasında sadece halı veya nevresim takımında kullanarak sıkıldığınızda kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Beyaz yatak odası mobilyalarında ise yine morun açık tonlarından vurgu yaptırabilirsiniz. Örneğin beyaz yatak için başlık olarak lila rengi kaplama tercih edebilirsiniz.

Mor beyaz yatak odası dekorasyonunda yine morun koyu tonlarını aksesur veya perde gibi ayrıntılarda kullanarak hem sevdiğiniz rengi hemde dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz.

Beyaz mobilyalar zaten son dönemlerde çok dikkat çeken parçalar oluyor. Sadelik ve rahatlık isteyenlerin ilk tercihlerinden olan bu renk morun tamamlayıcı renk olaması ile de yine zerafetini ortaya çıkarıyor. Zaten mor renk başlı başına dikat çeken bir ton olduğu için yanındaki her renk bu özelliğini vutlrgulayacaktır.

Mor beyaz yatak odası dekorasyonunda eğer mor rengi duvarda kullanmak istiyorsanız mutlaka en açık tonları tercih edin. Yanı morun koyu tonları duvar rengi olarak tercih edilirse odaya kasvet katacaktır. Hele de az ışık alan bir yatak odası ise. Yada sadece yatağın başlık kısmını sadece mor renge boyayın ve diğer kısımları yine açık tonlardan tercih edin. Böylece şık bir odası olmuş olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.