Tesettür Ve Blog

Mercan Rengi Tesettür Kombinleri

Mercan Rengi Tesettür Kombinleri

Tesettür giyimde de son yıllarda bir hayli popüler bir renk olan mercan rengini; turuncunun alt tonu ve pembenin sevilen tonu olarak tanımlayabiliriz. Gerek ev dekorasyonunda gerekse giyim alanında sıklıkla tercih edilen bu hoş renk için bugün sizlere “Mercan Rengi İle Uyumlu Renkler ve Mercan Rengi Tesettür Kombinleri” hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Mercan Rengi Kombinleri

Mercan rengi adını deniz altında yaşayan mercanlardan aldığından dolayı canlı bir renk olarak biraz zor kombinlenen tonlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden mercan rengi ile kullanacağınız renk veya renkleri seçerken star parçanın vurgusunu ön plana çıkarmanız gerekiyor. Aslında klasik olarak bilinen beyaz ve siyah uyumu dışında mercan rengi ile farklı tonlara yöneldiğinizde şıklığınız daha  da ön plana çıkacak güzelliğinize güzellik katmış olacaksınız. Çünkü her kadın güzelliğini yapmış olduğu kombin ile daha da ön plana çıkarmak ister. Bu yüzden mutlaka renk uyumunu ayna karşısında birbirine uyumlu hale getirerek kombininizi tamamlayın.  Şimdi sıra mercan rengi ile uyumlu renklere geldi. Mercan rengi ile uyumlu renkler arasında en göze çarpan ve en etkileyici uyum şüphesiz mercan rengi siyah uyumudur. Bunun dışında ise krem, füme, gold, dore, beyaz ve lacivert tonları ile de yine mükemmel bir kombinasyon sağlanır. Yan renkler olarak yine saks mavisi, kırmızı ve koyu kahverengi tonlar tercih edilebilir. Unutulmamalıdır ki mercan rengi canlı ve sıcak renkleri bünyesinde barındırır bu yüzden soğuk renkler ile ters köşe yapılarak kombin yapılmalıdır.

Mercan Rengine Uygun Şal Seçimi

Bayanların uzun yıllardır vazgeçilmez aksesuarından birisi olan şalların kombinlerde görevi büyüktür. O yüzden kapalı olan veya olmayan herkesin  kombinlerde tamamlayıcı görevini üstlenen şalların renk ve model uyumuda son yıllarda giderek trend haline gelmiş haldedir. Mercan rengine uygun şal renkleride yine dikkat edilen ayrıntılar arasında yer aldığından dolayı; siyah, beyaz, krem, lacivert, dore, gümüş renkleri mercan rengine uygun tercihler olacaktır. Farklı tonlarda bir seçim yapmak isterseniz turkuaz, mint yeşili ve maviye dönük gri tonlarıda yine hoş bir kombin oluşturmanıza vesile olur.


Mercan Rengi Elbise Ve Ayakkabı Kombini

Mercan rengi ile kombinlerinizde siyah beyaz  klasik vurgunun dışına çıkmak istiyorsanız; metalik tonlar ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle gümüş, gold ve dore tonları mercan rengi gibi sıcak renklerde, renk geçişlerini çok daha hoş hale getirecektir. Mercan rengi tunik ile kombinlenen siyah şal nasıl hoş görünecek ise yine mercan rengi kombinize ekleyeceğiniz metalik tonlarda ayakkabıda aynı güzellikte görünecektir. Seçeceğiniz ayakkabının modelinide mutlaka elbisenize uygun şekilde almaya özen gösterin.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.