Tesettür Ve Blog

Lila Rengi Duvar Boyası Dekorasyonu

Lila Rengi Duvar Boyası Dekorasyonu

Evin duvar boyası rengi kişinin ruh hali üzerinde etkili olduğu için boğucu ve sıkıcı renklerden uzak durulması gerekir. Özelikle ev dekorasyonunda renkler çok önemli olduğu için birbiri ile arasındaki uyuma dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden bugün sizlere lila rengi duvar boyası ile ilgili bilgiler sunacağız.

Lila Rengi Duvar Boyası Nerelerde Kullanılır?

Lila rengi mor rengin açık tonlarından biridir. Kırmızı beyaz ve mavinin bir araya gelmesiyle oluşur ve ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılır. Daha çok kız çocuk odalarında kullanılıyor olsa da yatak odalarında salonlarda da ve mutfaklarda da kullanılmaktadır. Yani anlaşıldığı gibi lila rengi duvar boyası herhangi bir odada rahatlıkla kullanılabilir.

Zaten lila renk uyku getirici ve rahatlatıcı özellikte olduğu için en ideal kullanım alanları yatak odaları olduğu düşünülmektedir. Özelikle yatak odasında kullanılan lila renk duvar boyası romantizm ve feminemizn özelliği ile de daha da ön plana çıkmaktadır .

Bunun dışında en çok yakıştığı yer ise mutlaktır. Çünkü kadınlar vaktinin büyük bir bölümünü mutfakta geçirdiği için ve bu rengi daha çok kadınlar sevdiği için lila rengi mutfağa da çok yakışıyor. Son dönemlerde renkli mutfak eşyalarının üretilmesi ve bu ürünlerin mutfaklar ile buluşması da yine lila rengin mutfak duvarında kullanılmasına neden oluyor.

Lila renk duvar boyası olarak sadece mutfak ve yatak odasında kullanılmıyor elbette. Salonda koridorda veya banyo da dahi sıklıkla tercih ediliyor. Kişi kendini nasıl mutlu hissediyor ve lila renk ile kendi tarzını ortaya koymak istiyorsa; bu rengin gücünden faydalanılabilir. Çünkü özel ve güzel renklerin arasında yer alan lila rengi, her ortama kolay şekilde uyum sağlıyor.

Ev Dekorasyonunda Lila Renk

Lila renk kendi başına dikkat çeken ve her renk ile uyum sağlamayan özelikte bir renk olduğu için bu rengin kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Lila rengi daha belirgin hale getiren beyaz ve krem gibi renkler; bu rengin albenisini daha da artırıyor. Lila rengin en çok uyum sağladığı renkler ise siyah, beyaz, ekru, somon rengi, gümüş, beyaz, bej, vizon ve saman sarısıdır. Bu renklerin dışında da uyum sağladığı tonlar vardır. Bu tonları renk skalası üzerinden inceleyerek de ayarlayabilirsiniz. Böylece evinizi daha rahat şekilde dekore edebilirsiniz.

Lila rengi duvar boyası olarak kullanmak istiyorsanız mobilya renginin de açık tonlarda olması daha uyumlu olacaktır. Örneğin krem rengi koltuklar ve mobilya ortamın daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. Zaten duvar boyası değişebilen renk olduğu için en akıllı tercih mobilyanın bir çok renge uyum sağlayacak özellikte olmasıdır. Bu durumun tam terside olabilir yani duvar krem, bej, saman rengi, somon rengi veya beyaz gibi tonlarda ise mobilyanın lila tonlarında olması şık ve uyumlu olacaktır. Lila rengi evlerde sıklıkla kullanıldığı için uyum konusunda zorlanmazsınız.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Seyma dedi ki:

    Çok sevilen lila rengi hem duvarda hemde mobilyada çok sık duruyor bu yuzden bayanlar sıklıkla bu rengi tercih ediyor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.