Tesettür Ve Blog

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşı

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşı

Koltuklar bir evin olmazsa olmazı olduğu için; koltuk temizliği de önemli olmuştur. Çünkü temizlemesi sıkıntılı olan koltukların üzerine birşey döküldüğü zaman silinse dahi bir miktar koltuk üzerinde leke kalıyor. Leke tutmayan koltuk kumaşları ise bu durumdan tamamen uzak hem leke tutmuyor hemde kolay şekilde temizleniyor. Koltuk takımı modeli seçerken model kadar önemli olan koltuk kumaşı seçimine bugünkü makelemizde yer verdik.

Neden Leke Tutmayan Koltuk Kumaşı

Leke tutmayan koltuk kumaşları sizlere her zaman en kolay temizlik imkanını sağladığı için, bu kumaşlardan üretilmiş koltuk modelleri sizlere ayrı bir rahatlık sağlıyor. Özellikle çocuklu ailelerin en çok yakındığı dertlerden olan temizlik konusu; leke tutmayan koltuk kumaşları ile daha kolay hatta pratik oluyor.

Leke tutmayan koltuk kumaşı adı ise tay tüyü koltuk kumaşıdır. Son dönemlerde zaten mobilya firmaları leke tutmayan özellikte ki kumaşlardan üretim yaptıkları için istediğiniz modelde tay tüyü koltuk takımı bulabilirseniz.

Üstelik temizliği de pratik olduğu için bu durum en çok ev hanımlarını mutlu ediyor. Temizlik için ıslak bir bez yardımı ile leke olan bölge kolayca siline bildiği gibi sabunla yardımı ile de temilzenebilir. Fakat en pratik yol tabiki nemli bir bez ile yapılan temizlik olacaktır. Eğer koltuk üzerine yağlı birşey döküldüyse nemli bir bez ile sildikten sonra bulaşık detarjanı ile veya arap sabunu ile temizleyebilirsiniz.

Tay tüyü koltuk takımı üzerine içecek tarzında birşey döküldüğünde; kumaşın emme kabiliyeti olmayacağı için sıvı koltuğun üzerinde veya yere dökülecektir. Bu yüzden sıvı döküldüğünde mutlaka kuru bez ile temizlenmesi gerekiyor.

Koltuk Kumaşı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koltuk takımının modeli ilk olarak sizlere cazip gelebilir, fakat model kadar önemli olan kumaş kalitesi de adeta koltuğun kullanım ömrünü belirler. Bu yüzden ilk olarak koltuk alınacağı zaman mutlaka kumaşın cinsi ve özellikleri sorulmalıdır. Ayrıca modelin cazibesi ile koltuk kalitesi karşılaştılmalıdır.

Koltuk takımı seçiminde modeli kadar kumaşı da etkili olduğunu yukarıda da söylemiştik. Kumaş seçimi için belli kriterler bulunuyor bunlara dikkat edilirse daha kaliteli ve güzel kumaşlar satın alınabilir. Özellikle su tutmayan, kadife dokulu, tüylenme yapmayan, sıvıyı emmeyen, renk atmayan özellikte koltuk takımları tercih edilmelidir. Ayrıca temizlik olarak yine kolay şekilde nemli bezle temizlenebilen kumaşlardan yapılmış koltuk takımları satın alınmalıdır. Çünkü bu tarz koltuk takımlarında sıvı veya herhangi içecek döküldüğünde, sıvı hiçbir şekilde alta geçmeyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.