Tesettür Ve Blog

Lacivert Koltuk Takımı Kombinasyonları

Lacivert Koltuk Takımı Kombinasyonları

Lacivert rengi mavinin koyu tonlarından olduğu için, mavi rengin özelliklerini taşır. Soğuk bir renk olan lacivert ev ortamında bu soğukluğunu tamamen yitirerek daha sıcak bir renk olarak algılanır. Bu durumun en büyük etkeni ise genelde açık tonlar ile kullanılıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bugün sizlere ev dekorasyonunda lacivert koltuk kombinasyonları hakkında bilgiler sunacağız.

Lacivert İle Uyumlu Renkler

Lacivert koyu bir ton olduğu için hemen hemen bütün renkler ile uyum sağlar, fakat ev dekorasyonunda bu durum biraz değişir çünkü elbise kombininde yakışan lacivert renk ev dekorasyonunda aynı etkiyi bırakmaz. Bu yüzden en çok yakıştığı renkler ile ev dekorasyonu yapılması gerekir.

Lacivert koltuk takımı kombinasyonunda lacivert renge en çok yakışan renkler ise; krem, bej, sarı, kahverengi, vizon, beyaz, metalik gri, gold, hardal rengi ,çikolata rengi ve gri gibi renkler lacivertin soğuk havasını alan renk tonlarıdır.

Lacivert Koltuklara Hangi Renk Halı Kullanılmalı?

Lacivert koltuklara halı seçimi açık tonlarda olması ortamın çok koyu şekilde olmasını önleyecektir. Düz bir renk kullanabileceğiniz gibi çiçek veya etnik desenli modellerde kullanabilirsiniz. Lacivert koltuklara düz renk halı olarak lacivertin uyumlu olduğu tüm renkler kullanılabilir. Fakat desenli modellerde beyaz, vizon, gri veya krem gibi renklerin üzerine lacivert desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca çubuk desenli modellerde lacivert koltuk takımına yakışan modeller arasında yer alıyor. Ayrıca yine açık renkler üzerine lacivertin açık tonlarından bir halı tercihi yapabilirsiniz.

Lacivert Koltuk Takımına Hangi Renk Aksesuar Kullanılmalı?

Lacivertin hakim olduğu salonun havasını biraz yumuşatmak için açık renkli aksesuarlar kullanılabileceği gibi siyah beyaz şekilde olan aksesuarlarda kullanılabilir. Sarı, pembe, zümrüt veya gri renkler kullanılabilir. Lacivert salonda koltuklar lacivert oldu diye tüm oda lacivert olmak zorunda değil. Zaten bu renk ağır bir renk olduğu için yardımcı sade veya canlı renkler ile denge sağlanması gerekir. Lacivert koltuklara duvar rengi seçimi de yine açık tonlardan olması gerekir. Örneğin beyaz, krem veya çok açık mavi gibi tonlar duvar rengi olarak kullanılabilir.

Lacivert Koltuk Takımına Ne Renk Perde?

Bir evin olmazsa olmazı perdeler, her zaman titizlik ile seçilir. Lacivert koltuk takımına perde seçerken de aynı titizlik gösterilir ve uygun güzellikte olanı belirlenir. Eğer perdeler tek renk olacak ise bu renkler Bej, krem, açık gri, vizon rengi, saman sarısı gibi sade renkler kullanılabilir. Desenli modeller kullanılacak ise yine krem veya beyaz üzerine lacivert perdeler kullanılabilir. Fon perde kullanmak istiyorsanız lacivert renginde perdelerde kullanabilirsiniz. Lacivert koltuklara perde örneği vermek gerekirse düz krem perde kenarları laciver işlemeli modeller çok yakışacaktır. Fakat halı ile de ters düsmemesi gerekir. Hepsinin uyum sağlayacağı bir tonda evin renk dengesi sağlanması gerekir.

Lacivert Koltuk Kombinasyonu Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.