Tesettür Ve Blog

Kullanışlı Koltuk Kumaşı Seçenekleri

Kullanışlı Koltuk Kumaşı Seçenekleri

En kullanışlı kumaş hangisidir diye sorulsa herkesin cevabı bellidir
“İhtiyaçlarımıza uygun olan kumaştır.” cevabı gelecektir. Çünkü herkesin ihtiyaç duymuş olduğu kumaş farklı olacağı için bu tarz bir soru yanlış olur. Bu yüzden kendi ihtiyaçlarınıza yönelik alacağınız koltuklar veya döşemeler uzun vadeli kullanımanıza yardımcı olacaktır. Örneğin evinizde hayvan besliyorsanız bunu göz önüne alarak tercih yapmanız gerekiyor. Bugün sizlere kumaş özelliklerini ve hangi kumaş size daha uygun bu bilgileri paylaşıyor olacağız. Kullanışlı koltuk kumaşları için makaleyi okumaya devam edin.

Kullanışlı Koltuk Kumaşları Nelerdir?

Tay Tüyü Kumaş

Tay tüyü koltuk kumaşı çok kullanışlı olmasına karşın kadifeye benzer olması ile de bilinir. Fakat bir husus var ki tay tüyü kadifeden çok daha kullanışlı kumaş çeşididir. Seçkin koltuk tasarımlarında kullanılan tay tüyü koltuklara dokunulduğunda dahi insanı iyi hissettiriyor. Tay tüyü kumaş çeşidinin sadece avantajı görsel olarak etkileyici olması değil elbette. Bundan çok daha fazlası vardır tay tüyü kumaşlarında. Kiri içerisinde tutmayan ve içine kiri hapsetmeyen özellikte olan tay tüyü aynı zamanda kiri kolayca suya bırakarak kolay temizlik imkanı da sunar. Ayrıca bazı modellerinde sıvıyı da içeri geçirmeyen özellikte olanları da bulunmaktadır.

Şönil Kumaşlar

Günlük kullanım için ideal olan şönil kumaşlar; tay tüyü gibi kadifeye benzer fakat onlardan farklıdır. Günlük kullanım için ideal olan kumaşın adı ise şönil ipiklerden almaktadır. Uzun vadeli kullanımlara yönelik olan şönil kumaşlar oldukça avantajlıdır. Sıkı dokuması nedeni ile çok beğeni kazanan şönil kumaşlar koltuk takımımıza çok yakışacaktır.
Ayrıca çocuklu aileler bu kumaş çeşidinden yapılan koltukları tercih edebilir.

Keten ve Sentetik Kumaşlar

Eskiden ekonomik koltuk takımları için tercih edilen sentetik kumaşlar şimdi ise modern ve son derece kaliteli ürünlerde de kullanılıyor. Kullanışlı koltuk kumaşı tercihleri arasında
popüler olması ile yıldızı parlayan
keten ve sentetik kumaşlar her zaman tercih nedeni olmuştur.
Yaz temalı evlere hitap eden keten kumaşlar en uygun tercih olacaktır. Zaten sentetik kumaşlara bakıldığında hem estetik açısıdan hemde ekonomik açıdan evlere en çok yakışan kumaş tercihi oluyor.

Deri Kumaş Seçenekleri

Her dönem moda olan ve modası hiç geçemeyen kumaş çeşitlerinden olan deri kumaşlar, görüntüsü kadar kullanışlı olması ile de yine dikkatleri üzerine topluyor. Her ne kadar deri koltuklar yerini tay tüyü kumaşa bırakmış gibi görünüyor olsa da deri kumaşın yeri her daim özel kalacaktır. Gösterişli ve modern çizgilerin buluştuğu deri koltuklar kolay şekilde temizleniyor olması ve koltuk içine sıvı çekmiyor olması ile de yine popülerliğini sürdürüyor. Özellikle chester koltuk takımlarına en yakışan kumaş deri koltuk kumaşı olduğu için deri koltuklara fazlasıyla yakışıyor. Deri koltukların en kötü yönü ise çizilmelere karşı oluyor. Çünkü yapısı gereği dolma kalemle çizilen koltukların temizliği biraz zahmetli oluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.