Tesettür Ve Blog

Kullanışlı Gardolap Nasıl Olmalı?

Kullanışlı Gardolap Nasıl Olmalı?

Halk arasında gardolap olarak bilinse de gerçek adı gardrop olan kıyafet depolama yeri; her yatak odasının vazgeçilmez parçasıdır. Yatak odasının belirgin şekilde dekorasyonu etkileyen gardropların kullanımı da estetik görüntüsü kadar önemlidir. Bu yüzden bugün sizlere kullanışlı gardrop nasıl olmalı ile ilgili bilgiler sunacağız.

Kullanışlı Gardolap Nasıl Olur?

Kullanışlı gardolap (gardrop) kişinin giyim şekline göre farklılık göstereceği için; ilk yapılması gereken nasıl özellikte bir dolap seçileceğine karar verilmesidir. Yani eğer sürekli takım elbise veya elbise giyiniyor iseniz sizin için en kullanışlı gardolap hiç şüphesiz bol askılı ve az çekmeceli olan modeller olacaktır. Tam tersi durumda ise yine spor kıyafetleri günlük yaşantınızda daha çok tercih ediyorsanız size uygun olan model ise bol çekmeceli ve raflı gardrop olacaktır.

İkinci olarak dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise gardroplarda sürgülü ve kapaklı modeller de olacağı için yatak odasının ebadı bu aşamada önemli olacaktır. Dar yapılı yatak odası için ideal tercih sürgülü kapılardan olurken geniş yatak odaları için en uygun gardrop tercihi açılır kapaklı modeller olacaktır.

Eğer yatak odası küçük ise yine fazla alan kaplamaması için baş ucu komidinlerinden vazgeçilerek içinde ekstra çekmecesi ve takı aksesuar gibi parçaların konulabileceği ekstra çekmeceli modeller tercih edilebilir.

Ayrıca son dönemlerde gardolap tasarımlarında içinde gizli kasa olan modellerde bulunuyor. Bu modellerde kasalar gardrobun içine monte edilmiş şekilde olduğu için hırsızlık olayları da minimum seviyeye inmiş oluyor.

Kullanışlı Gardrop İçi Nasıl Olmalı?

Kullanışlı gardrop sizin giyim şeklinize ve odanızın büyüklüğüne göre olma is gerektiğini yukarıda söylemiştik. Kullanışlı gardolap içi de tıpkı gardolap seçimi ile aynı özelliklerde olacaktır.

Yani eğer siz klasik giyimi seviyor ve spor giyimden hoşlanmıyorsanız etek, elbise ve gömleklerinizi veya pantolonlarınızı askılardan asarak düzeni sağlamış olursunuz. Buradan asla şu sonuç çıkmasın ” spor giyimi sevenler askıyı kullanmasınlar.” Bu yanlış bir durum olur. Çünkü spor giyimde genelde kot pantolon tişört veya bluz olacağı için bu tip parçaların raflarda katlanarak saklanması daha iyi olacaktır. Ayrıca herkesin zevki kendine özel olduğu için dileyen askılarda da bu tür parçalarını kullanabilirler.

Kullanışlı gardrop içi için yine dikkat edilmesi gereken unsur çok fazla aksesuar ve takı kullanıyorsanız gardrobun içinde bol çekmecesi olanların tercih edilmesidir. Çünkü bu tip küçük parçalar çekmecelerde daha iyi korunuyor.

Ayrıca eğer aldığınız veya alacağınız gardrop modeli içinde sezon kıyafetlerinizi yani yazlık veya kışlıklarınızı saklayabileceğiniz alan olursa odanın daha derli toplu olmasını sağlamış olursunuz. Çünkü yazlık ve kışlık saklama işi gerçekten odaları işgal eden ve özellikle küçük odaların daha dağınık görünmemesine neden olan durumdur. Bu yüzden gardolap veya yatak odası alırken çok seçici davranarak sizin ihtiyacınıza yönelik olmasına dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.