Tesettür Ve Blog

Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bir evin mutfağı, o evin en önemli yerlerinden biridir. Gerek yemek yapılması, gerekse yemek yerken hoş sohbetlerin yapıldığı alan olması nedeni ile her zaman dikkat edilen yer olmuştur. Bazı mutfaklar yapısı gereği bazen küçük şekilde tasarlanabiliyor ve o mutfağa sahip olan kişiler bunun zorluğunu yaşıyorlar. Bugün sizlere küçük mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler sunarak, küçük mutfağınızı nasıl daha kullanışlı hale getirebilirsiniz bu konuda bilgiler sunacağız.

Açılır Kapanır Yemek Masası Kullanmak

Açılır kapanır mutfak masaları hem alandan tasarruf sağlar hemde ortamın dağınıklığına çözüm olur. Duvara monte edilebilen açılır kapanır mutfak masalarını evinizde kendiniz yapabileceğiniz gibi hazır olarakta alabilirsiniz. İşiniz bittikten sonra masayı katlayıp duvara yerleştirirsiniz.

Ortada Olan Küçük Ev Aletlerini Alt Dolaplara Yerleştirmek

Bu yöntemde yine ortamın kalabalık görüntüsünün minimum seviyeye inmesini sağlar. Her zaman kullanacağınız eşyaları yine elinizin altında olacak şekilde alt dolaplara yerleştirerek tezgah üstünü daha geniş ve ferah gösterebilrisiniz.

Aynı işlevi gören ve tezgah üstünde duran eşyaları ise üst dolaplara kaldırmanız sizin için daha iyi olur. Örneğin iki çaydanlık kullanılıyorsanız ikisini de tezgah üstünde durmasına gerek yok veya hem çaydanlık hemde elektrikli çay setini tezgah üstünde tutmaya gerek yok.

Açılır Kapanır Tezgah Kullanmak

Bu yöntem içlerinde en güzel olan açık alan oluşturan yöntemdir. Açılır kapanır tezgahda aynı bilgisayar masalarında klavye koyulan yer gibidir. İşiniz bittikten sonra geri ittirerek kapatabilirsiniz. Bu yöntem dışında birde ayak kısmında tekerlekleri olan yöntem var ve yine aynı şekilde açılır ve kapanır şekilde kolayca kullanılabilir. Açılır kapanır mutfak tezgahı ile dar ve küçük olan mutfağınız çok daha geniş ve güzel olacaktır.

Ortamın Işık Dengesi

Dar veya küçük bir mutfağa sahipseniz mutlaka aydınlanması iyi şekilde olması gerekiyor. Bunu sağlamak için çok iyi şekilde aydınlatan Mutfak lambaları kullanılabilir. Ayrıca mutfak dolap ve parke renkleri de önemlidir. Çünkü açık renk mutfak daha geniş ve ferah görünürken kapalı mutfak daha kasvetli ve küçük görünecektir. Bu yüzden mutfak dolap rengine çok önem vermeniz gerekiyor. Maddi açıdan mutfak dolaplarını değiştirmeye müsait değilseniz dolap kaplama malzemesi ile veya dolap boyası ile istediğiniz renk de mutfak dolapları oluşturabilirsiniz.

Mutfakda Olan Çiçekler Veya Damacanaya Uygun Yer Bulmak

Bu şekil aslında çok basit gibi görünsede etkili ve geniş yer açan yöntemler arasında yer alıyor. Mutfak meydanında duran damacana ne kadar yer kaplayacak diye düşünsenizde yine de belli bir miktar genişlik sağlayacaktır. Yine aynı şekilde bazı bayanlar mutfakta çiçeklerini yetiştirmeyi tercih ederler fakat bu durum küçük mutfaklarda yanlış tercihtir. Zaten küçük olan bir mutfağa birde çeşitli ebatlarda çiçek koymak ortamı haddinden fazla karmaşık ve küçük hale getirecektir.

Küçük Mutfak Dekorasyon Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.