Tesettür Ve Blog

Küçük Evimi Nasıl Dekore Edebilirim?

Küçük Evimi Nasıl Dekore Edebilirim?

Küçük ev dekoru büyük ev dekoru kadar önemli ve ayrıntı isteyen bir yerleşim şeklidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar hızlı artan nüfus sebebi ile daha küçük evlerde yaşamak durumunda kaldıkları için küçük evin dekorunu da iyi şekilde yapmaları gerekiyor. Aksi halde ortaya karmaşık ve ferah olmayan bir yerleşim şekli çıkacaktır. Bugün sizlere küçük evlerin nasıl dekor edilmesi gerektiği hakkında bilgiler sunarak aynı zamanda ferah ve iç açıcı ortamın oluşma şekli hakkında da püf noktaları paylaşıyor olacağız.

Küçük Evlerin Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Evinizin hatta odalarınızın küçüklüğünden şikayetçiyseniz; renklerin gücünden yararlanın. Açık renk de boyayacağınız eviniz Daha ferah ve aydınlık görünecektir. Ayrıca eşya seçimi yine açık renkli olursa evinizin görünüşü bir kadar geniş görünecektir.

Eviniz küçük ve eşyalarınızda çok ise o zaman yapmanız gereken bol çekmecesi olan mobilyalar almaktır. Örneğin salon için büyük aynı zamanda çok rafı ve çekmesi olan tv üniteleri tam size göre. Tv ünitesinin içini sistemli ve düzenli şekilde yerleştirdiğinizde ortam daha geniş ve ferah olacaktır. Bu durumda düşünceniz dolap çok yer kaplıyor olacaktır. Fakat dolabın kapladığı alan, dağınık ve köşe bucak dolu olan ufak eşyaların oluşturduğu dağınıklığı önleyecektir. Odanın boyutuna göre ölçüm yaparak koltuk takımı seçerseniz odanız şık ve rahat bir görünüme kavuşacaktır.

Ayrıca alacağınız koltuk takımları açılır makaslı sistemli olursa yatıya gelen misafirleriniz için bu koltukları kullanabilir ve hem siz hemde misafirleriniz rahat etmiş olursunuz. Böyle kanepeler sandık görevi de gördüğü için ortalığın toparlanmasına yardımcı olurlar.

Gömme dolap sistemini evinize yaptırmanız uygun ise en güzel fikir bu olacaktır. Çünkü gömme dolaplar duvarın içine hapsolduğu için evinizin dar odaları geniş görünecektir. Ara sıra kullandığınız veya kullanmadığınız bir çok eşyanızı bu bölgelerde rahatlık ile saklayabilirsiniz. Ayrıca gömme dolap yerine normal dolap olarak pencere kenarları kapı üstleri gibi yerlere de yapmanız mümkündür.

Yatak odasının darlığı nedeni ile yine zorluk yaşıyorsanız yapmanız gereken eğer eviniz müsait ise gardolap olarak kullanacağınız dolabınızı gömme dolap şeklinde yaptırmaktır. Ayrıca ayna kullanarak da odanızı büyük gösterebilirsiniz.

Mutfakdaki küçük ortamdan sıkıldıysanız. Her zaman kullanmanız gereken küçük ev aletlerini aşağıda bırakın. Ara sıra kullandıklarınızı ise mutfak dolaplarının üst kısımlarına kaldırarak mutfağındanızda yer açın. Eğer kapı üstleri pencere üstleri gibi yerler de boş alanlar varsa buralarda dolaplar yaptırabilirsiniz. Para harcamadan dolap yapmak istiyoruz derseniz bunun için meyve kasalarından yararlanabilirsiniz. Meyve kasaları boyanarak harika dolap şeklini alabiliyor bunun için hobi sitelerine bakmanız yeterli.

Amerikan tarzında yapılan mutfaklar son dönemlerde çok popüler oldu. Sizde bu şekilde mutfak istiyorsanız küçük evler için en ideal seçim şekli olacaktır. Böylece evinizin daha geniş görüntüsüne hayran kalacaksınız. Amerikan mutfak şeklinin en önemli özelliği küçük evleri geniş göstermek olsada bunun yanında misafir geldiğinde onlar ile sohbet ederek aynı zamanda yemeğinizi yapıyor olmanızdır.

Banyo ve tuvaletlerdeki darlık için yapmanız gereken deterjanlar sabunlar gibi malzemeler için ufak bir depo oluşturmaktır. Eğer mümkün ise yine kapı üzerindeki boşluğa minik dolap yaptırabilirsiniz. Banyo dolabı içine dolap organizerleri alarak kapak kısmını da rahatlık ile kullanabilirsiniz.

Dar Odaları Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dar odaların dekorunda dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılar ile ev daha geniş görünebilir. İlk olarak yapılması gereken yukarıda da belirttiğimiz gibi duvarları açık renkli boya ile boyamaktır. Parke seçimi ise en şeklinde uzun olan açık renkli parkeler seçilmelidir. Çok renkli olan ve karmaşık desene sahip olan duvar kağıtlarından uzak durulmalı ve odaya ferahlık verecek renkler tercih edilmelidir.

Evinizi para harcamadan süslemek istiyorsanız bu yazımıza mutlaka bakmalısınız. Buraya tıklayarak sayfaya gidebilirsiniz.

Küçük ev dekorasyonu için resim galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.