Tesettür Ve Blog

Kravattan Kolye Yapımı / Kravattan Neler Yapılır?

Kravattan Kolye Yapımı / Kravattan Neler Yapılır?

Eskiyen kravatları değerlendirmek istiyorsanız bugünkü yazımız tam size göre. Çünkü bugün sizlere kravattan kolye nasıl yapılır ve kravattan neler yapılır bu konar hakkında billgiler sunacağız.

Kravattan Kolye Nasıl Yapılır?

Kravattan kolye yapmak aslında çok basit olan ve son derece şık olan bir kolye seçeneğidir. Hem pratik hemde evinizde çöpe atmak için bekleyen parçaların değerlendirilmesi açısından da önemlidir. Zaten son yıllarda insanların tüketici pozisyonundan yavaş yavaş geri dönüşün ile ilgili çalışmaların olduğu pozisyonalara ilerlediğini rahatlıkla görüyoruz. Şimdi dilerseniz kravattan kolye yapımına geçelim.

Kravat ile fular yapmak için malzemeler dikim için iğne iplik veya makine, süslemeler için boncuk veya farklı istediğiniz bir süsleme gereci. Biz bugün boncuklu bir kolye yapacağımız için malzeme kısmında boncuk yazıyor. Siz istediğiniz herhangi bir gül veya düğme gibi şeyleri kullanabilirsiniz.

Şimdi sıra geldi kolye yapma aşamasına. Resimde de gördüğünüz gibi boş olan bir kravatı toplu iğne yardımı ile zikzak dikiş olacak şekilde katlıyoruz. Eğer bu konuda zorlanacağınızı düşünüyorsanız çatal ile pile nasıl yapılır bu konuya bakabilirsiniz.

Şimdi kravatı uygun şekilde resimde gördüğünüz gibi katlayın ve toplu iğne ile dikim yerlerinden işaretleyin. Daha sonra makinede bu işaretlediğiniz yerleri dikin. Eğer dikiş makineniz yoksa elinizde de rahatlıkla dikebilirsiniz. Zaten süsleme aşaması el ile yapılacağı için zorlanmazsınız.

Süsleme için yukarıda da bahsettiğimiz gibi ister boncuk kullanın isterseniz evinizde olan herhangi bir süsleme malzemesi ile süsleyin. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve el yeteneğinize kalmış durum.

Bu uygulamadaki süsleme için; boncukları kravatın kırılma yerlerine düzgünce sıra sıra dikiyoruz ve kravattan kolye yapımını bitiriyoruz.

Kravattan Neler Yapılır?

Kravat olduktan sonra gerisi kolay diyebileceğimiz o kadar çok geri dönüşüm ürünleri varki sizlerde gördüğünüzde şaşırıp kalabilirsiniz. Şimdi kravattan neler yapılır inceleyelim.

İlk olarak kravattan kolye yapıldığını yukarıda gördük. Bunun dışında en popüler olanı ise kravattan çanta yapımı geliyor. Bu da incelendiğinde oldukça kolay bir yapılışı olduğunu göreceksiniz. Kravattan çanta nasıl yapılır googleden arama yaparak öğrenebilirsiniz.

Eğer küçük çocuğunuz var ve değişik fikirlere açığım diyorsanız kravattan yılan yapımını deneyerek çocuğunuza kendi eliniz ile yapmış olduğunuz bir oyuncak sunabilirsiniz. Fakat yılan ürkütücü bir hayvan olduğu için ilk başta çocuğunuzun büyük olması ve bu tür hayvanlardan korkmaması gerekiyor.

Evinizde nostalji rüzgarları essin istiyorsanız ve çok fazla kravatınız varsa; eskimiş pufunuza Osmanlı esintileri katabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yapıştırıcı ve kravatı uygun şekilde eskiyen pufun üzerine düzgün şekilde yerleştirmek ardından yapıştırmaktır.

Kravattan yapılacak en güzel çalışmalardan birisinde hiç şüphesiz kravattan yastık yapımı oluyor. Çünkü hem dekoratif olarak hoş duran hemde güzel bir geri dönüşüm çalışması olan kravat yastık evinize farklı bir hava katacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.