Tesettür Ve Blog

Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tesettür giyimin internet üzerinden satışının artması ile birlikte çok fazla gelişen tesettür giyim kombinleri, her yaş grubuna hizmet sunuyor. İnternetten aldığınız kıyafetlerin bazıları size çok yakışsada bazıları denemeden aldığınız için yakışmıyor. ( Geri iade şansınız olduğu için sorun olmuyor) İnternet üzerinden yapılan bir çok kombin önerileri var. Bu kombin önerileri her bedene uyum sağlamıyor. Çünkü her bedenin fiziki durumu farklı olduğundan dolayı bedenin iyi tanınması ve bu yönde alışveriş yapılması gerekiyor. Bu yüzden kombin yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bugün sizlere kombin yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir bununla ilgili bilgiler sunacağız.

Alışveriş Yapmadan Önce Vücudunuzu Tanıyın

Her insanın vücut yapısı farklılık gösterir. Kimisi üst bölgeden kilo alırken kimisi alt bölgesinden kilo alır. Kimisi ise tüm bölgelerden eşit şekilde kilo alır. Vücut yapısını tanımak sadece kilo ile ilgili değil aynı zamanda boyla ve vücut kısımlarının uzunlukları ile de alakalıdır. Bu yüzden kimi insana çok yakışan bir elbise diğer insana yakışmayabilir. Örneğin kalem etek bacak boyu uzun olan ve basen bölgesinde sorun olmayan bir bayan da çok şık dururken, basen bölgesinde kilo sorunu olan bayanda çok kötü duracaktır. Başka bir örnek vermek gerekirse beli kalın olan bayanlarda belden oturtmalı kıyafetler kötü dururken beli ince ama basenleri kalın olan bayanlarda daha şık durmaktadır. Bu yüzden vücudunuzu iyi tanımanız ve o yönde alışveriş yapmanız gerekiyor.

Kombin Aynı Olmak Zorunda Değil

İnternette veya vitrinde bir kombin gördünüz bu kombini yapmak istediğiniz zaman illaki aynı renk ve desende olmak zorunda değil. Sizin ten renginiz belki o kombindeki renge uyum sağlamayacak ve rahat olmayacaksınız. Herkesin kendine özgü zevki ve renk anlayışı olduğundan dolayı beğendiği kombine kendine has dokunuşlar ekleyerek kullanabilir. Örneğin beğendiğiniz elbiseye kendinizden aksesuar ekleyerek kullanabilirsiniz.

Alışveriş Yaparken Planlı Olsun

Alışveriş demek gördüğünüz herşeyi almak demek değildir. Yapılan alışveriş tutarlı ve diğer kıyafetler ile bütünlük sağlayacak tarzda olmalıdır. Örneğin alacağınız bir eşarp sadece bir bluza yönelik değil birden fazla bluza uyum sağlayacak nitelikte olması hem bütçenize hemde kombininize yarar sağlayacaktır.

Desenli Kıyafetleri Çok Fazla Tercih Etmeyin

Son yıllarda tesettür modasına bakıldığında haddinden fazla büyük desende tasarımların olduğunu görüyoruz. Bu tasarımlar genelde bir veya iki parça ile kombin yapılacak özellikte oluyor. Oysa ki bu tarzda büyük desenli kıyafet tercihi yerine daha minimal düzeyde deseni olan kıyafetlerin tercih edilmesi bir çok parça kıyafet ile kolay bir kombin yapılmasını sağlayacaktır.

Abartılı Parçalardan Uzak Durun

Kombin tercihi yaparken önceliğiniz kendinizi incelemek olsun. Sizin gözünüzü yoran ve abartılı olduğunu düşündüğünüz tüm kıyafetlerde uzak durun. Böylece ilk elemeyi kendiniz yaptığınız için daha uygun kombinler yapıyor olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.