Tesettür Ve Blog

Kısa Boylular İçin Tesettür Gelinlik Modelleri

08.03.2021
Kısa Boylular İçin Tesettür Gelinlik Modelleri

Vücut şekliniz nasıl olursa olsun, sizlerde hayallerinizi süsleyen gelinliği bulmakta bir hayli zorlanıyor olabilirsiniz. Çünkü genç kızların hayallerini süsleyen gelinliği bulmak eğlenceli olduğu kadar bir hayli stresli bir süreçtir.  Bu yüzden dükkan dükkan gezmeden evvel vücut yapınızı tanıyarak ve vücudunuza uygun olan gelinlikleri belirleyerek işleme başlamalısınız. Bu yüzden bugün bu yazımızda kısa boylu tesettürlü gelinleri daha uzun ve naif gösterecek gelinlikler için nasıl tercihler yapılmalı bu konuda bilgi paylaşıyor olacağız.

Zayıf ve Kısa Boylular İçin Tesettür Gelinlik

Kısa boylu ve zayıf gelinler için gelinlik modelli seçimi sanıldığı kadar zor ve sınırlı değildir. Birçok alternatif modelleri bulunduğundan dolayıda sizlerde istediğiniz gelinliğe kavuşmuş olursunuz. İlk etapta fazla detayları olmayan, kabarıklığı daha az, sade ve gösterişten biraz daha uzak modeller kısa boylu ve zayıf gelin adayları için mükemmel tercih olacaktır. Bunun yanında yüksek belli dediğimiz gelinlikler yine bacak boyunuzu uzun göstereceği için vücut yapınıza mükemmel yakışan modeller arasında yer alıyor. Gelinlik ve ayakkabınızı yine orantılı şekilde ayarladığınızda boyunuz normalden daha uzun görüneceği için sizlerde dilediğiniz modeli giymiş giyeceksiniz.

Kısa Ve Kilolu Gelinler Nasıl Tercih Yapmalı?

Boyu kısa ve kilolu gelinlerin tercih etmesi gereken gelinlik modeli mutlaka A kesim gelinlik dediğimiz belden aşağıya genişleyen model olmalıdır. Tabiki gelin adayının kilosunun nerede fazla olduğu da önemli bir ayrıntıdır. Bu yüzden A kesim model en çok basenleri geniş olan gelinler için ideal tercih olacaktır. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken noktalar ise fazla fırfırlı, volanlı, prenses kesim kabarık gelinlik modelleri ve aynı zamanda vücuduza yapışan tam balık gelinlik modellerinden uzak durmalısınız Daha ince ve uzun görünmek için ise asimetrik detayları kullanarak fazlalıklarınızı rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Ayrıca dökümlü gelinliklerde yine tercihleriniz arasında olmalıdır. Bel ve karın bölgenizdeki kilolarınızı kamufle etmek için mutlaka korseli gelinlik modellerini inceleyin.

Kısa Boylu Gelinlere Gelinlik Tavsiyeleri

Mutlaka sade olun, Neden mi? Çünkü büyük ayrıntılara sahip modeller işlemesiyle danteliyle bedeninizi olduğunuzdan daha küçük gösterme özelliğine sahiptir. İlla işleme olsun diyorsanız işleme üst kısımda ve az şekilde olmalıdır.

Kabarık gelinliklerden mutlaka uzak durun, çünkü bu modeller hem boyunuzu daha küçük gösterir hemde rahatlığınızı engeller.

Çok fazla süslenmiş ve abartılı şekilde olan gelinliklerde yine size uygun değildir. Bunun yerine uçuş uçuş olan sade şekilde tasarlanmış modeller tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü bu modeller sizi ön plana çıkarırken aşırı detaylı modeller güzelliğinize gölge düşürebilir.

Kısa boylular için tesettür gelinlik modellerinde abartıya kaçmamak şartıyla; danteller, boncuklar veya payetlerden yararlanılabilir.

Gelinlik aksesuar seçimide yine dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında yer alıyor. Fakat bu ayrıntıda da yine büyük ve aşırı modellerden değil de daha naif ve sade olan aksesurları tercih etmelisiniz. Unutmayın ki gelinlik ve aksesuarlar bir bütün olarak uyum içinde olmalıdır.

Kısa boylu tesettürlü gelinler için gelinlik kadar önemli diğer ayrıntı ise ayakkabı seçimidir. Çünkü bu konuda düz taban ayakkabı tercihi veya daha rahat olmak için spor ayakkabı seçimi yapmak en büyük yanlışlar arasında yer alır. Kısa boylu gelinlerin gelin ayakkabısı mutlaka topuklu olması gerekir. Topuklu sevmeseniz dahi bunu yapmak zorundasınız. Eğer ince topuklarla yapamam derseniz zaten bu konuda platform topuklar imdadınıza yetişir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.