Tesettür Ve Blog

Kısa Boylular İçin Tesettür Abiye

Kısa Boylular İçin Tesettür Abiye

Herkes şık alımlı ve zarif görünmek ister ve bunun için çeşitli yöntemler uygulayarak kendini şık bir görüntüye teslim eder. Bazen ise durum olumlu ve istediği gibi olmaz sonuç hüsranlık ile biter. Bunun nedeni ise giyim kurallarını tam olarak bilmemekten kaynaklanır. Özellikle tesettürlü boyu kısa ve kilolu olan bayanların en büyük sorunu olan abiye veya gelinlik seçimi bu nedenlerden ötürü düzgün şekilde olmaz.

 

Boyu kısa olan tesettürlü bayanların abiye seçimi eğer doğru kurallar üzerine yapılırsa; topuklu ayakkabı giymeden de uzun görünebilirler. Boyu kısa olan bayanların abiye seçiminde en büyük avantajları ise etek boyunun çok uzun olması ve böylece giyilen ayakkabının rahatlıkla gizlenmesidir. Boyu uzatma işlemi tıp dünyasına ait işlem iken, elbise ile boy uzatma işlemi giyim dünyasının belli kuralları ile olan bir durumdur.

Boyu Kısa Olan Tesettürlü Bayanlar Nasıl Abiye Seçmeli?

Kısa boylu bayanların boyunu uzun göstermek için yapacakları abiye seçimi kendilerini uzun gösterdiği gibi daha şık ve zayıf da gösterecektir. Çünkü doğru giyinmek öncelikle kişinin vücut hatlarını bilmekle olur. Eğer sizde boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız ve abiye seçmekte zorlanıyorsanız aşağıda ki yöntemlere göre abiye seçim yapın.

Renge göre abiye seçimi:

Boyu kısa olan tesettürlü bayanlar abiye seçerken ilk öncelikleri kesinlikle abiyenin rengi olmalı, çünkü farklı tonlarda birleşen renk geçişleri sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir. Bu yüzden tek renkte olan veya yakın renkleri içerisinde barındıran abiyeler tercih edilmelidir.

Uzun görünmek için ayakkabı seçimi:

Klasik bir cümle olacak ama yinede tekrarlamakta fayda var. Boyu kısa olan bayanlar daha uzun görünmek için ayakkabı tercihini topuklu olanlardan yana kullanmalıdır. Eğer topuklu ayakkabı üzerinde rahat edemezseniz platform ayakkabılar abiye altında sizi olduğunuzdan daha uzun ve şık gösterecektir. Ayrıca uzun abiye olduğundan dolayı ayakkabılar etek altında kamufle olarak daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Seçtiğiniz abiyenin kumaşına dikkat edin:

 

Seçilen abiyenin kumaşı eğer çok detaylı ve kabarık duran cinsten ise, o abiyeden uzaklaşın çünkü bu tip abiyeler sizi daha kısa gösterecektir. Bunun yerine düz şekilde aşağıya doğru inen etekli abiyeleri tercih edin. Eğer vücut yapınıza göre bulabilirseniz kalem etek formunda olan abiyeleri tercih edin.

Kuşağı veya kemeri olan abiyeler tam size göre:

Kuşağı ve kemeri olan abiyeler bedeni ikiye böldüğünden dolayı sizin daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden abiye tercihinizi kuşağı veya kemeri olan bir abiyeden yana kullanın. Fakat kemer ince ve şık bir kemer olması gerekir.

Dikey çizgili olan abiye modelerini seçin:

Bu yöntem çok klişe olmuş olsada yinede hatırlatmakta fayda var. Tesettürlü boyu kısa olan bayanlar abiye tercihlerinde eğer tek ton yerine çizgili formlu bir abiye tercih edecekse; bu abiye modeli dikey çizgili bir abiye olmalıdır. Böylece hem daha uzun hemde daha zayıf görüneceklerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.