Tesettür Ve Blog

Kırmızı Koltuk Takımına Hangi Renk Perde Uyar?

Kırmızı Koltuk Takımına Hangi Renk Perde Uyar?

Kırmızı renk yapısı gereği canlı ve sıcak renk olduğu için, kırmızı ile dekorasyon yapılmış evlerde enerji ve dinamizm yüksek olacaktır. Özellikle kırmızı koltuklar evin havasını değiştirerek enerji yoğunluğunu ortaya çıkaracaktır. Evin dekorasyonunda renklerin özellikleri önemli olduğu için kırmızı koltuk takımına uyumlu renklerinde bir arada olması gerekir. Bu yüzden bir vurgu renk olmalı diğer renkler ise daha yumuşak ve vurgu yapılan renge uyum sağlamalıdır. Özellikle Koltuk ve perde uyumu dekorasyonda önemli olduğu için bugün sizlere kırmızı koltuk takımına uyumlu perde seçimi hakkında bilgiler sunacağız.

Kırmızı Koltuk İle Uyumlu Perde Renkleri

Mobilyaların rengi genelde koyu olur ve diğer eşyalar daha açık tonlarda seçilir. Örneğin kahverengi koltuk takımına krem halı ve aynı tonlarda perde seçilir. (Kahverengi koltuk dekorasyonu için tıklayın.) Bu durum klasik bir dekorasyon örneği olduğu için çok fazla evde bu durumun örneğini görmek mümkündür. Oysa son yılarda tek renk koltuktan ziyade desenli veya iki, üç rengin bir arada kullanıldığı koltuk tasarımlarını görüyoruz. Bu şekilde olan koltuk takımları desenin içindeki bir rengin seçilebileceği gibi koltuğun deseni de kullanılabilir. Bu sefer halının daha yumuşak geçişleri olan renklerden olması gerekir.

Kırmızı renk aslında çok fazla renk ile uyumludur, fakat dekorasyonda bu renklerin belli yerlerde kullanılması doğru olur aksi halde salonunuz çok sıkıcı hale gelebilir .Örneğin kırmızı renk siyah ile çok iyi yakışır. Kırmızı koltukların bulunduğu ortamda simsiyah bir halı kullanmak yanlış bir seçim olur. Çünkü iki renk de ağırdır ve yumuşatılması gerekir. Bu yüzden renk geçişleri iyi ve uyumlu olan tonlardan yana seçim yapılması gerekir. Bu örnekte birbirine yakışan siyah ve kırmızıyı su şekilde kullanabilirsiniz. Kırmızı koltuk takımına siyah kırlentler kullanabilir veya siyah kırmızı biblolar ile salonunuza bütünlük sağlayabilirsiniz.

Kırmızı koltuklara uyumlu perde renkleri; krem, beyaz, bej, somon, saman rengi, vizon, altın, gümüş renkleri olacaktır. Eğer halı sade bir renk ise perdenin koltuklardan 2 ton yumuşak renkte kırmızı olması da uyumludur. Ayrıca perdelerin şekli de renk konusunda etkili bir seçim türüdür. Fon perde gibi küçük ve yer kaplamayan perde türünde kırmızı koltuklara kırmızı veya siyah perde kullanılabilir. Fakat diğer pencereyi boydan kaplayan modellerde ise daha açık tonlar seçilmesi gerekir.

Kırmızının canlı yönü seçilecek olan renk ile yumuşatılacağı için kırmızı ve beyaz karışık bir halı alabilir ve tek renk düz açık bir renk de perde seçebilirsiniz . Ayrıca koltuklar ile satılan kırlentlerinde deseninde bir perde rengi seçebilirsiniz. Kırmızı koltuklara zıt renkler kullanmak biraz risk isteyen durum olduğu için uyumlu tonların seçilmesi daha doğru olacaktır. Zıt renkleri isterseniz evdeki aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı koltuklara turkuaz kırlentler kullanmak gibi.

Kırmızı Koltuk Dekorasyonu Ve Perde Seçimi İçin Resim Galerisi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.