Tesettür Ve Blog

Kırmızı İle Uyumlu Renkler

Kırmızı İle Uyumlu Renkler

Kırmızı renk dalga boyu yüksek olduğu için çok çabuk farkedilen ve dikat çeken sıcak renktir. Giyimden yemek sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Özellikle fast food tarzı yemek sektöründe çok acıktıma özelliği olduğundan dolayı çokça kullanılır. Sadece yemek sektörü değil giyim ve dekorasyonda da kırmızının bir çok tonu kullanılarak kırmızının güçlü yanından faydalanılır. Bugün sizlere kırmızı rengin uyumlu olduğu renkler hakkında bilgiler vereceğiz.

Giyimde Kırmızı ile Uyumlu Renkler

Kırmızı renk giyim sektöründe tasarımcıların en çok kullandığı renkler arasında yer alıyor. Özellikle orta yaş bayan grubuna hitap eden parçalarda kullanılan kirmiz renk zarif bir o kadar da şık olmanızı sağlıyor.

Kırmızı renk tüm giyim parçalarında rahatlıkla kullanılıyor. İster etek ister gömlek isterseniz farklı bir parça, hepside de hoş ve zarif görünüyor. Kırmızı renkli hir kombin yapmak istiyorsanız öncelikle kırmızı renkle uyumlu renkleri bilmeniz gerekiyor. Aksi halde istemediğiniz sonuçlar olabilir.

Giyim sektöründe kırmızı ile en çok yakışan renkler; siyah, beyaz, dore, altın rengi, gümüş rengi, füme, ekru, yeşil ve mavi renkleridir. Aslında her rengin birbirine yakışan bir tonu olduğu için genel anlamda bilgi veriyoruz. Örneğin bayrak kırmızı ile siyah çok güzel yakışırken kırmızının daha koyu tonu ile siyah birlikteliği aynı etkiyi vermez. Kırmızı rengi sadece elbiseye değil aksesuarda da çok kullanıyoruz. Eminim herkes kırmızı ayakkabılarını diğer ayakkabılarından üstün tutuyordur.

Ev Dekorasyonunda Kırmızı İle Uyumlu Renkler

Bu şekilde iki başlık açmamızın nedeni giyimde kullanılan kırmızı ile dekorasyon da kullanılan kırmızının uyumlu renklerinin farklı olmasıdır. Örneğin kırmızı ve siyah çok yakışan iki renk olmasına karşın ev dekorasyonunda birlikte kullanılması boğucu ve kasvetli bir ortam oluşturur.

Dekorasyonda herkes kendi zevkini yansıtan eşyaları seçer ve evini bu düzen üzerine inşa eder. Kırmızıyı seven de muhteşem bir ev dekore eder farklı bir rengi seven de. Önemli olan evi ferah gösterecek ve renk uyumu içinde olan renklerin bir arada kullanılmasıdır. Örneğin küçük evi olan kişiler kırmızı renk üzerine bir ev dekore ediyorsa evin daha geniş ve aydınlık görünmesi için daha açık beyaz ve tonlarında seçim yapması gerekir.

Dekorasyonda kırmızı ile uyumlu renkler; beyaz tonları, bej, dore, metalik gri, sütlü kahverengi, siyah, altın rengi ve saman sarıdır. Yukarıdada belirttiğimiz gibi eğer eviniz küçük ise açık kırmızı ile açık renkleri kullanmanız evinizin daha ferah ve geniş görünmesine yardımcı olacaktır. Aynı şekilde eviniz büyük se ve daha dar görünmesini istiyorsanız kırmızı yanında koyu bir renk füme veya siyah gibi renk tercihi yapabilirsiniz.

Ama unutmamalısınız ki koyu renkler ev dekorasyonunda pek tercih edilmiyor. Genelde canlı hir renk yanına açık renkler tercih edilerek dekorasyon tamamlanıyor.

Kırmızı İle Uyumlu Renkler Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.