Tesettür Ve Blog

Kiremit Rengi Salon Dekorasyonu

Kiremit Rengi Salon Dekorasyonu

Kiremit rengi, adını kiremitten alıyor olsa da, Güneşin batmak zamanı aldığı kızılımsı veya turuncu renktir. Sıcak ve bir o kadar da hoş bir renk olduğu için ev dekorasyonu dahil olmak üzere bir çok alanda kullanılır. Sade renkler ile daha uyumlu olan kiremit rengi özellikle salon dekorasyonlarında kullanılıyor. Gerek duvar rengi gerekse koltuk takımı hiç farketmez her türlü ev eşyasında da gözü yormadan ortama yenilik katıyor. Kiremit rengi ile salon dekorasyonunda nasıl yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız bugün sizlere bu konu hakkında yani kiremit rengi ile salon dekorasyon hakkında bilgiler sunacağız.

Kiremit Rengi Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

Sade bir dekorasyondan hoşlanıyorsanız nötr renkler kullanılmış bir mekanda, kiremit rengi yastık veya puf gibi eşyalar ile ortama biraz renk katabilirsiniz. Yada daha küçük ebatlı dekoratif eşyalar ile ortamın sadeliğini bozabilirsiniz.

Kiremit rengi sıcak renk olduğu için nötr renkler ile daha uyumlu duruyor. Özellikle beyaz ile bütünlük sağlandığında ortamda gerçekten sıcak bir atmosfer oluşuyor. Bunu sağlamak için sadece renk dağılımına dikkat edilmesi gerekir. Örneğin jaluzi
veya perde rengi olarak kullanıldığı zaman halının da uyumlu ton içinde olması uygun olur. Bu tarz salon dekorasyonunda krem koltuk takımı ise evin havasını açacaktır.

Kiremit rengi ev dekorasyonunda füme, krem, beyaz, ten rengi, bej, vizon rengi gibi açık renkler ile daha uyumlu olacağı için bu renklerin salon içinde orantılı şekilde dağıtılması gözü yormaması açısından çok önemlidir. Örneğin kiremit rengi koltuk takımlarına krem renkli bir halı ve krem kiremit rengi desenli perde hoş duracaktır. Eğer perdenizi sade kullanmak istiyorsanız krem renginde bir perde olabilir. Kiremit rengini çok yoğun şekilde salon içerisinde kullanmak doğru olmadığı için daha açık renklerle bu keskin geçişin yumuşatılması gerekir.

Kiremit rengini eğer salonda duvar boyası veya duvar kağıdı olarak kullanmak istiyorsanız, bunun için iki yöntem vardır. Birincisi fazla risk almadan salonda sadece bir duvarı boyamak ikincisi ise salonun tüm duvarlarını boyamak fakat salon mobilyasını açık renklerden kullanmaktır. Aksi halde salon boğucu bir hal alabilir.

Kiremit rengini koltuk takımı için kullanmak istemiyorsanız işiniz çok daha kolay. Kiremit rengi ve açık bir rengin deseninde bir halı veya perde seçerek işleme başlayabilirsiniz. Perde mi halı mı hangisi desenli ise diğeri sade düz bir renk olarak seçilir. Evdeki dekoratif eşyalar ise kiremit rengi ile uyumlu olan renklerden seçilebilir. Örneğin ten rengi biblolar çok hoş duracaktır. Duvar boyasında ise üçüncü bir renk olarak kum beji seçilebilir.

Kiremit rengini salonda kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır örneğin çoğu renklerde olduğu gibi parke renginin koyuluğu da kiremit rengini etkileyecektir. Bu yüzden parkeleri boğmayacak renklerde mobilya tercihi yapılması gerekir.

Kiremit Rengi Salon Dekorasyonu Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.