Tesettür Ve Blog

Kilolu Ve Kapalı Kadınlar Nasıl Abiye Seçmeli

Kilolu Ve Kapalı Kadınlar Nasıl Abiye Seçmeli

Özel gün ve gecelerde seçilecek olan kıyafet genelde en zor seçilen türden oluyor. Tüm bayanlar mezuniyet, nişan veya düğün hiç farketmez tüm özel günlerde en şık ve en güzel olmak için adeta yarış halinde oluyorlar. Bu yüzden o gün için günler öncesinden hazırlıklara başlayarak en etkileyici kıyafeti bulmaya çalışırlar.

Bu denli önemli olan ve önem verilen kıyafet seçimini maalesef olumsuz etkileyen bazı faktörlerde bulunuyor bunlardan en önemlisi ise fazla kilo sorunudur. Fakat unutulmaması gereken bir durum vardır oda kilolu olmak çok zayıf olmaktan çok daha iyidir ve daha kolay şekilde kamufle edilir. (Kilolu bayanlar nasıl giyinmeli öğrenmek için tıklayın.) Peki kilo sorunu olan bayanlar nasıl bir abiye seçmelidirler? Bu sorunun cevabını bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.

Kapalı ve kilolu bayanlar nasıl abiye seçmelidirler?

Şık olmanın en önemli unsuru kişinin vücudunu tanıması ve hangi bölgelerin kamufle edileceğini bilmesinden geçer. Bu adımdan sonrası ise seçilecek elbisenin türü ve detaylarına bağlıdır. Zaten günümüz tasarımcıları eskiye göre bayanların ortak sorunu olan kilo problemine karşı tasarımlarını yaparak bu problemin ortadan kalkmasını sağlıyor. Böylece güzel şekilde tasarlanan çağdaş parçalar tüm güzelliğinizi ve zarafetinizi ortaya çıkarmanızı sağlıyor.

Kilo sorunu olan kapalı bayanlar hep siyah giyerek kilolarını gizlemeye çalışırlar. Aslında bu yapılan doğru bir adımdır fakat tek renge bağlı kalmak yanlış bir adımdır. Özellikle abiye seçimlerinde tek renk olan siyaha bağlı kalmak zamanla sizin sıkılmanızı ve karamsarlığa kapılmanıza neden olur.

Bunun yerine çok açık renklerden uzak durup bordo, acı kahve, zümrüt yeşili ve koyu lacivert gibi renkler seçerek hem şık hemde daha zayıf görünebilirsiniz. Bunun dışında abiyenin üst ve alt kısımı uygun şekilde zıt renkler ile kombinlendiğinde yine olduğunuz kilodan daha zayıf görünebilirsiniz.

Kapalı ve kilo sorunu olan bayanların abiye seçiminde vücudunun hangi yönde kilo sorunu olduğu belirlemesi ve bu yönde bir seçim yapması gerekir. Örneğin armut vücut tipi denilen vücut; üst kısmın zayıf alt kısmın ise daha şişman olduğu vücut tipine verilen isimdir. Böyle vücut hatlarına sahip olan bayanlar abiye seçerken belden oturtmalı ve A kesim olan bir abiye seçmeleri gerekir.

Kilo sorunu olan bayanların abiye seçimlerinde göğüs kısmının hemen altından aşağıya doğru açılan abiyeler seçmeleri üst bedenini uzun göstereceği için daha zayıf görünmelerini sağlayacaktır. Kalça bölgesindeki fazlalığı kapatmak için ise şık bir abiye ceketi giyebilirsiniz.

Drape doğru kullanıldığında yine sizi zayıf gösterebilir. Bunun için modelinde düzgün çalışılması gerekir. Örneğin bel kısmının 8 parmak aşağısına kadar drapeli ordan gerisi uçuş uçuş etekleri olan abiye sizi zayıf gösterdiği gibi şık da gösterecektir.

Kumaş seçimi de zayıf veya kilolu gösteren etkenler arasındadır. Çok büyük desenli kumaşların sizi şişman göstereceği gibi enine çizgili kumaşlarda sizi yine şişman gösterecektir. Sizin için ideal olan kumaşlar krep şifon kumaşlarıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.