Tesettür Ve Blog

Kilolu Gelinler Nasıl Gelinlik Seçmeli?

Kilolu Gelinler Nasıl Gelinlik Seçmeli?

Hayalini kurduğunuz o muhteşem güne az kaldığında siz tatlı bir telaş içinde olmuş olacaksınız. Peki o güne kadar fazlalıklarınızdan kurtulamazsınız ne olacak? Fazla kilolarınızı nasıl kapatıp kamufle edeceksiniz? Tüm bu sorularızın cevabını ve fazlasını sizi zayıf gösterecek gelinlik seçiminizi bugünkü yazımızda bulacaksınız.

Kilolu gelinler hangi gelinliği seçmeli?

Her gelin düğünün muhteşem ve kusursuz şekilde olmasını ister. Özelikle kilo sorunu olan gelinler bu durumdan çok daha fazla rahatsız olarak gelinlik içinde şişman ve kötü duracakları hissine kapılırlar. Bu durum yanlış gelinlik seçimi yapıldığında yaşanan bir durup olup, vücut hattına yönelik bir gelinlik seçildiğinde bu sorun ortadan kalkar. Kilolarınızı kamufle edip, sizi zayıf gösterecek gelinlik seçtiğinizde ise geriye sadece düğün gününde tüm güzelliğiniz ve zerafetiniz ile herkesi kendinize hayran bırakmak kalır.

Kilolu gelinleri zayıf gösterecek gelinlik seçimi

Basen bölgesinde fazla kilosu olan gelinler:
Basen ve kalça bölgesinde fazla kilosu olan gelinler, gelinlik seçimini prenses model gelinlikden yana kullanmaları gerekir. Çünkü bu tip gelinlikler bel bölgesinden genişlemeye başladığı için basen bölgesini gizleyecektir. İşleme olarak eğer tercih ederseniz dikey şekilde üstten gelen işlemeli gelinlikler sizi daha zayıf ve şık gösterecektir. Prenses model gelinlik modelinin diğer adı balo tipi gelinlik modeli olup, armut vücut olarak adlandırılan vücut tipine en uygun olanıdır. Prenses model gelinlik tercihinde eteğin başlangıç noktası boy içinde önemli bir unsurdur. Eğer boynunuz kısa ise eteğin genişleyen kısmı biraz daha aşağıdan olması sizi daha uzun gösterecektir. Fakat boynunuz uzun ise etek genişliği normal seviyeden başlaması sizi çok daha mükemmel bir görüntüye kavuşturacaktır. Kabarık prenses model gelinlikler zaten çok gösterişli olduğundan dolayı üst kısmın biraz daha sade olması ve baş örtüsünün de aynı şekilde sade olması sizin daha uyumlu olmanızı sağlayacaktır. Duvak seçiminizi uzun duvaklardan yana kullanabilirsiniz.

Bel bölgesinde fazla kilosu olan gelinler:


Bel bölgesi kalın ve kilo sorunu olan gelinler mutlaka tek parça olan gelinliklerden tercih yapmaları gerekir. Özellikle bel kısmında drapesi olan ve işlemeleri dikey şekilde olan gelinlikler tam size göre. Ayrıca etek boyunun uzun şekilde olması daha zarif görünmenizi ve bel bölgesinde ki kiloyu kamufle etmenizi sağlar. İşlemeleri yine bel bölgesinde toplarsanız beliniz daha ince görünecektir.

Karın bölgesinde fazla kilosu olan gelinler:
Karın bölgesi kilolu olan gelinler tercihlerini kruvaze kesim gelinliklerden yana kullanmalı ve karın bölgesinden dikkati baş örtüsüne veya etek işlemesine çekmesi gerekir. Bunun için işlemeler yoğun olarak bu bölgelerde kullanılması gerekir. Ayrıca karın bölgesi için yapılması gereken göğsün tam altından bele kadar korsaj ve drape uygulamaktır. Korsajın bittiği yerden itibaren ise gelinlik kabarık şekilde aşağıya iniyor olması gerekir. Gelinliğin üst kısmı fırfırlı şekilde olmaması gerekir ve göğüs altına bir kemer eklenerek hoş bir şıklık ile beraber zayıf bir karın bölgesi oluşmuş olur. Ayrıca kilolu gelinler şişman gösteren kumaşlardan yapılmış gelinlik modellerinden uzak durmaları gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.