Tesettür Ve Blog

Kendin Yap Şal Ve Eşarp Askısı

Kendin Yap Şal Ve Eşarp Askısı

Şal ve eşarplarınızın kırışmasını engellemek için düzenleyiciler kullanacağınız gibi kendin yap eşarp askısı da yaparak da şal ve eşarplarınızı saklayabilirsiniz. Bu sayede her seferinde kırışıp ütülemek zorunda kalmayacağınız eşarp ve şallarınız olacaktır. Kendin yap eşarp askısı yapılışı gözünüzü korkutmasın hem çok kolay hemde çok eğlenceli şekilde yapacağınız askılar ile dilerseniz farklı dekoratif amaç içinde bu askıları kullanabilirsiniz. Ayrıca şal ve eşarp askısı yapmak istemiyorsanız bulunduğunuzun yerdeki tuhafiyelerden, internetten veya tesettür giyim satan mağazalardan hazır askılıklar alabilirsiniz. Eğer şal ve eşarp askısı yapmak istiyorsanız; şimdi şal askısı nasıl yapılır ayrıntılarına geçelim.

Şal Eşarp Askısı Nasıl Yapılır?

Kendin yap eşarp askısı yapılışı için ihtiyacınız olanlar aşağıda yer alıyor. Listedeki malzemeleri tamamlayarak şal ve eşarp askısı yapabilirsiniz. Eşarp askısı yapmak için size gerekli malzemeler şunlardır.

  • 20 adet ahşap mandal ( eğer daha fazla yapmak istiyorsanız miktarı artırabilirsiniz.)
  • Kapının uzunluğu kadar ahşap çıta veya herhangi bir tahta parçası resimde de gördüğünüz gibi.
  • Silikon tabanca veya güçlü bir yapıştırıcı
  • Kapı arkası demir asķılık
  • Herhangi ip veya misina

Kendin Yap Şal Ve Eşarp Askısı Yapılışı

Yukarıda da gördüğünüz gibi sizlere yardımcı olmak adına kolay bulabileceğiniz malzemeler ile kendin yap eşarp askısı yapıyor olacaksınız. İlk olarak mandalları yapıştırmadan önce ahşap rengini beğenmiyorsanız ahşap boyayıcı malzemeler ile ahşap çıtanın rengini değiştirebilirsiniz. Boyamak istemiyorsanız; silikon ile mandalları çıta üzerine yapıştırmaya başlayın. Silikonun kuruması için ahşap çıtayı kenarda bekletirken kapı arkası demir askılığın kapıya asılan kollarını çıkarıp misina yardımı ile kuruyan çıtaya bağlayın. Yani bir şekilde o kolları çıtaya sararak sabitleyin. Bu kadar basit işte askınız hazır. Şimdi sıra askıyı kapı arkasına asmak ve eşarplarınızı bu askıya sabitlemek kaldı güle güle kullanın. Kendin yap eşarp askısı ile artık sizlerde eşarplarınız kırışmadan kolaylıkla saklamış olacaksınız.

Mandallı Eşarp Askısı Yapımı

  • Mandallı eşarp askısı yapımı için yine yukarıdaki yöntemi kullanacağınız gibi farklı bir şekilde de eşarp askısı yapabilirsiniz. Aşağıdaki malzemeleri tedarik ettikten sonra kolay şekilde eşarp ve şal askısı yapabilirsiniz. Gerekli malzemeler ise şunlardır.
  • İstediginiz özellikte mandallar
  • Sağlam askı

Mandallı Eşarp Askısı Nasıl Yapılır?

Yapımı oldukça kolay olan ve sizlere pratiklik kazandıran askı ile eşarplarınızdaki kat izlerine son vermiş olacaksınız. Şimdi askıya mandallar nasıl tutturulur inceleyim. Önce askıya mandalları tutturun ve ardından asmak istediğiniz şal veya eşarbı tıpkı çamasır asarken mandallar gibi askıdaki mandal ile mandallayalım. Yani mandalı hem askıya hemde şala takmış olacaksınız.

Şal ve eşarp askısı yapımı gördüğünüz gibi çok kolay her zaman örtünüzü ütülemek yerine bu yöntemleri yapabilir veya eşarp ve şallar nasıl saklanır yazımızı okuyarak daha kolay ve pratik yöntemler öğrenebilirsiniz. sayfaya erişmek için tıklayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.