Tesettür Ve Blog

Kelebek Model Şal Bağlama

Kelebek Model Şal Bağlama

Şıklık söz konusu olduğunda bayanlar hemen hemen bütün ayrıntıları bilir ve o yönde bir yorum yaparlar. Bu duruma etken olan gerek tv programları gerekse moda dergileri oluyor ve modayı sıkı şekilde takip eden tüm bayanların moda bilgilerini güncelliyor.

Her sezon değişen moda trendleri; beraberinde getirdiği renkleri tasarımları ve kesimleri ile her keseye uyum sağlıyor. Özellikle son yılların değişen ve gelişen tesettür giyim sektörü bir hayli canlanarak tesettür modası ile ilgilenen tüm bayanların yüzünü güldürüyor. Tesettür giyime bakıldığında sadece türbanlanlı bayanlara yönelik değilde her iki giyim şekilene de uyum sağladığını görüyoruz. Çünkü bu şekilde tasarlanan tüm kıyafetlerin tamamlayıcı unsuru başörtüsü olunca giyim şekli tesettür giyime dönüyor.

Tesettür Giyimde Şal Bağlama

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarından olan şallar; şıklık için her sezon kendilerini yeniliyor ve farklı farklı bağlama şekilleri ile karşımıza çıkıyor. Bir dönem moda olan ve bir çok bayanda gördüğümüz Arap stili şal bağlama ( Arap stili şal baglama için tıklayın) yerini şimdi üst kısımlarda detayları olan bağlama şekillerine bırakıyor.

Şal bağlama şekilleri çok yönlü olduğu için kişinin kendine uygun özellikte olanı bağlaması gerekir. Çünkü bazı modeller bazı bayanlarda çok hoş dururken aynı model başka grup bayan da pek hoş durmuyor. Bu durum kişinin yüz hatları ile alakalı bir durumdur ve yüz hatlarına yönelik bir örtünme şekli belirlenmesi gerekir. Bugünkü konumuz kelebek model şal bağlama nasıl olur bu ko bu üzerine olacaktır.

Tesettür Giyimde Kelebek Model Şal Nasıl Bağlanır?

Kelebek model şal bağlama şekli adından da anlaşıldığı gibi bakıldığında kelebek kanatlarını andıran bir görüntü oluşmasında kaynaklanmaktadır. Genellikle genç kızların uyguladığı bu bağlama şekli çok fazla popüler olmuş durumda. Kelebek şal bağlama şekli oldukça kolay olduğu için dileyen herkes kolaylıkla bu modeli bağlayabilir ve şıklığını gösterebilir.

Kelebek model şal bağlama için ilk defa bu yöntemde bağlayacak olan kişiler mutlaka pamuklu şallar ile bu işleme başlaması gerekir. Zamanla el alışkanlığı olduktan sonra ipek şallar ile kelebek model şal bağlayabilirler. Çünkü ipek şallar çok kolay şekilde bozulduğu için iyi şekilde iğnelenmesi gerekir. Pamuk şallar ise daha uzun süre bozulmadan kullanabildiği için ilk bu yöntemi deneyenler pamuklu olan şalları tercih etmeleri daha uygun olacaktır.

Kelebek model şal bağlama için topuzunuzu yapın ve boneyi topuzunuzun üzerine düzgün şekilde yerleştirip bağlayın.

Daha sonra şalınızı bonenin üzerine geçirin ve uçları eşit olacak şekilde şalınızı ayarlayın ve iğneleyin.

Şalınızın bir ucunu resimdeki gibi alarak soldan sağa doğru düzgün kıvrımlar vererek topuzunuzun üzerinde iğneleyin.

Şimdi aynı işlemi diğer parça için yapın ve sağda duran şalın uç parçasını sağdan sola doğru alarak tepede topuzunuzun üzerinde iğneleyin.

Aynı şekilde kıvrımlar vererek yapmaya özen gösterin. Zaten resimlerde detaylı görselliği bulabilirsiniz.

Kelebek model şalınız artık hazır fakat bu resimde gördüğünüz gibi son halinde kelebek kanatları gibi olacak olan arka kısım pek belli olmuyor. Siz evinizde denediğinizde nasıl güzel bir bağlama şekli olduğunu göreceksiniz.

Resimler alıntıdır. Youtube kanalından.

Etiketler:

Yorumlar
  1. fatih pınar dedi ki:

    Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.