Tesettür Ve Blog

Kapı Bandı İle Eşarp Önü Yapma

Kapı Bandı İle Eşarp Önü Yapma

Tesettür giyimin eskimeyen modasından olan eşarplar her zaman özel ve her zaman güzel olmaya devam ediyorlar. Şal bağlamanın farklılıklarından sonra, ilham alarak eşarp bağlamanında bir çok farklı yönünü görmeye başladık. Özellikle eşarp bone üzerine oturduktan sonraki yan bağlama veya arkada düğüm gibi bir çok eşarp bağlama modeli bulunuyor.

Eşarp bağlandıktan sonra güzel şekilde iğnelensede yine bir müddet sonra önü bozuluyor. Günlük hayatta bozulması o kadar sorun olmuyor da özel davetlerde yapılan eşarpların hemen bozulması çok büyük sorun oluyor. Önü bozulmayan eşarp nasıl yapılır bununla ilgili yazımızı buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bugünkü konumuz yine önü bozulmayan eşarp yapma yöntemlerinden olan kapı bandı ile eşarp nasıl yapılır bunun üzerine olacaktır.

Kapı Bandı İle Eşarp Nasıl Yapılır?

Bayanların en büyük sorunlarından olan eşarp önünün bozulması veya yağmur yağdığında şekil değiştirmesi, artık kapı bantları ile ortadan kalkıyor. Bunun için yapmanız gereken ise züccaciye gidip uygun fiyata kapı bandı almaktır. Böylece sizinde eşarbınızın önü bozulmadan akşama kadar dayanabilecektir. Şimdi kapı bandı ile nasıl eşarp önü yapılır öğrenelim. Eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız eşarp süngeri alarakta bu işlemi yapabilirsiniz.

İlk olarak kapı bandını resimdeki gibi uygun ölçüde keserek düzgünce inceltin ve kenara alın.

Daha sonra eşarbınızı katlayacak olduğunuz kısma yine resimde gördüğünüz gibi yerleştirin ve eşarbı katlayın.

Katlamış olduğunuz eşarbınızın içindeki kapı bandını kafanıza eşit olarak yerleştirin. Ardından düzgünce ayarladıktan sonra çene altından eşarbınızı iğneleyin ve dilediğiniz şekilde eşarbınızı bağlayın. İşlem bu kadar basit. Artık eşarbınız bozulmadan gün boyu kapı bandı sayesinde rahat olacaksınız.

Eşarp Nasıl Bağlanır?

Eşarp bağlamayı bilenler bu konuyu yersiz bulabilirler fakat yeni kapanmış kişiler bu konuda biraz acemilik çekmektedirler. Bu yüzden uygun şekilde eşarp nasıl bağlanır şimdi bu konu hakkında bilgiler verelim.

Eşarp bağlama aslında çok basit bor işlemdir. Fakat yeni kapananlar el alışkanlıkları tam olarak gelişmediği için bu konuda biraz acemilik yaşayabiliyorlar.

Eşarp bağlamak için ilk öncelikle uygun şekilde topuz yapılması gerekir. Topuzu tülbent ile yapacağınız ( tülbent ile topuz nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.) gibi hazır olarak satılan topuzlu boneleride kullanabilirsiniz.

Topuz uygun şekilde ayarlandıktan sonra bone yine uygun şekilde topuz üzerine yerleştirilir. Ardından eşarp da bone üzerine yerleştirilir ve çene altından iğnelenir. Eğer iğnenin eşarbınızı yıpratmasını istemiyorsanız eşarp mıknatısları kullanabilirsiniz. Eşarp mıknatısları hem eşarbı delmiyor hemde daha kullanışlı oluyor.

Çene altından da iğneledikten sonra eşarbın kenarlarına iğneler takılarak eşarbın kayması önlenir. Daha sonra eşarbın uçları arkada birleştirilerek düğüm atılır ve eşarp bağlama işlemi biter. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok fazla eşarp bağlama şekli bulunuyor. Bu yöntem ise klasik eşarp bağlama yöntemini içeriyor. Siz hangi modeli uygulamak istiyorsanız aynı şekilde yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.