Tesettür Ve Blog

Kapalı Armut Vücutlu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kapalı Armut Vücutlu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Basen ve kalça bölgesi kalın olan bayanlar bu kilo sorunun kıyafetleri ile kolay şekilde kamufle edebilirler. Sadece bilmeleri geren bu kiloların ne şekilde gizleniyor olduğunu bilmektir. Böylece rahat şekilde istedikleri kıyafet ile şıklıklarını ön plana çıkararak bunun keyfini süreceklerdir.

Basen ve kalça bölgesinin kalın olmasına bayanlar arasında armut vücut denir. Böyle vücut tipine sahip olanlar bayanların kilosu basen ve kalça bölgesinde yoğunlaşır ve üst kısım daha ince kalır. Bu şekilde vücut hatlarına sahip olan tesettürlü bayanlar özellikle bu sorunu etekleri ile kamufle edebilirler.

Elbise seçim konusunda tereddüt yaşayıp nasıl giyebileceği konusunda kararsız kalan bayanlar mutlaka elbise seçimini eğer mağazadan yapıyor iseler deneyerek almaları gerekir. Ayrıca kumaş kalitesine de dikkat etmeleri gerekir.

Armut Vücutlu Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Türk kadınlarının geneline bakıldığında kilonun alım noktası bel kalça ve bazen de olduğunu görüyoruz. Kapalı bayanlar armut vücut şekline sahip iseler nasıl giyecekler konusunda kararsız kalabilirler. Bu yüzden kıyafet alırken tereddüt yaşarlar ve kıyafeti aldıktan sonra pişmanlık yaşarlar. Yukarıdada bahsettiğimiz gibi tesettürlü bir bayan armut tipi bir vücuda sahip ise eteği ile bu sorunu ortadan kaldırabilir. Özellikle A kesim şeklinde olan etekler üstten dar alta doğru genişlediği için basen bölgesinin kilo sorunu minimum seviyeye çekecektir.

Armut tipi vücut omuzları ve göğüsleri
alt kısma göre daha dar olduğu için üst bölgenin giyimi de alt bölgeye uygun hale getirilmesi gerekir. Böylece bir bütünlük olacağı için daha az kilolu görüneceklerdir. Eğer tunik ve pantolon ikilisinden vaz geçemiyorsanız bu sefer üst kısmı bol dökümlü tunikler tercih etmeniz gerekir. Fakat üst kısmı ön plana çıkarırken alt kısmında özellikle dar ve bacaklara çok yapışan pantolonlar giyilmemesi gerekir. Yani üst vücudu aslında ön plana çıkarmak gerekiyor. Armut vücut tipine sahip olan bayanlar kesinlikle balık model elbiselerden ve eteklerden uzak durması gerekir. Armut vücutlu bayanlar peplum üstler, belden oturtmalı pensli dikişe sahip, fit ve dar üst giyim parçaları tercih etmeleri gerekiyor.

Kumaş seçiminde ise kalın kumaşlar yerine ince kumaşlar tercih edilmesi gerekir. Özellikle kadife ve türünde kumaşlardan tasarlanmış kıyafetler kesinlikle alt vücut bölgesinde kullanılmaması gerekmektedir. Çan etek modelleri ve üzerine giyeceğiniz oversize crop hustler sizi hem şık hem de zayıf gösterecektir. Asimetrik kesim tunik ile pantolon etekde sizi şıklıkta zirveye taşıyacaktır. Pelerinli üstler veya yarasa kol tasarlanmış parçalar bu vücut tipine en çok yakışan parçalar arasında yer alıyor. Sizde eğer armut vücut hatlarına sahip iseniz elbisenizi alırken deneyerek almanız daha doğru olacaktır. Çünkü bazen bir elbise sizin vücut yapınıza uygun olmasa bile farklı şekilde giyildiğinde tam size göre olabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.