Tesettür Ve Blog

Kahverengi Salonumu Nasıl Renklendirebilirim?

Kahverengi Salonumu Nasıl Renklendirebilirim?

Kahverengi salonunuz var ve soğuk havasından sıkıldıysanız bugünkü yazımız tam size göre. Bugün sizlere kahverengi salon dekorasyonunda nasıl farklılık yaparak renklendirebilirsiniz bu konu üzerine olacaktır.

Kahverengi koltuk takımı genelde bayanların tercih ettiği renkler arasında oluyor. Özellikle geniş salonlarda tercih edilen kahverengi koltuklar, diğer mobilyalarında bu tonlar üzerinden seçilmesi ile sıradan ve soğuk bir hale geliyor. Yapmanız gereken en önemli iş ise kahverengi ile uyumlu renkleri salonunuzda kullanarak bu soğuk havadan çıkmaktır.

Kahverengi İle Uyumlu Renklerin Kullanılması

Kahverengi doğada en çok kullanılan renklerden biri olduğu için uyum sağladığı çok fazla renk seçeneği vardır. Bu renklerden en çok yakışanları ise turkuaz, krem turuncu, sarı, mavi, yeşil, vizon, kırmızı, açık pembe, gold renkleridir. Tabi ki farklı renklerde kullanılabilir fakat o renklerinde ton ayarlamasının iyi şekilde yapılması gerekiyor. Örneğin sütlü kahverengi koltuklara en çok pudra rengi yakışırken, toprak tonu kahverengine yaprak yeşili yakışıyor. Sütlü kahverengi koltuk takımı dekorasyonu için tıklayın.

Kahverengi koltuklarınız ve salonunuz için mutlaka vurgu alanları oluşturmalısınız. Vurgu alanlarından kastımız ise perde, halı, kırlentler, aksesuarlar, objeler veya avizeler gibi eşyaların kahverengi ile uyumlu renklerini kullanarak bütünlük sağlamaktır. Böylece salonunuz hem şık hemde canlı bir dekorasyon şeklini alacaktır.

Kahverengi Salon Dekorasyonunda Renklerin Etkisi

Klasik bir salon veya modern bir salon hiç farketmez muhteşem renk kombini ile harika bir dekorasyon örneğini oluşturabilirsiniz. Bunun için güneş sarısı tonlarında sarı rengi kahverengi koltuklarınızda kırlent olarak kullanabileceğiniz gibi salonun perdesinde de kullanabilirsiniz. Aksesuarlarda sarı krem karışımı bir seçenek de sizin şık bir salon örneğiniz olacaktır.

Huzurun rengi yeşil ise kahverengi koltuk dekorasyonunda ön plana çıkacaktır. Özellikle kahverengi yeşil desenli koltuk takımları odaya hem hoş bir renk kombini hemde doğanın renkleri olarak bolca huzur sağlayacaktır. Duvar renginde kullanacağınız mint yeşili ve sade kahverengi koltuk takımları yine odaya hoş bir hava katacaktır. Yeşilin her tonu kahverenginin her tonu ile uyum sağladığı için tüm renklerini cesurca salonunuzda kullanabilirsiniz. Ayrıca perdeler çimen yeşili çok hoş durduğu için kahverengi salonlarda bu ayrıntı güzel olacaktır.

Kahverenginin bir diğer çok yakıştığı renklerden olan mavi ve turkuaz yine kahverenginin sert havasını yumuşatarak daha yumuşak bir renk olmasını sağlıyor. Özellikle buz mavisi kırlentler kahverengi koltuklara çok yakışıyor. Turkuaz da aynı şekilde hem huzur veriyor hemde kahverengi salonun güzelliğine güzellik katıyor. Mavi ve tonlarını halı, perde, aksesuar veya duvar renginde kullanabilirsiniz.

Kahve krem uyumu daha çok klasik salonlarda tercih ediliyor. Özellikle kahverengi Koltuk takımına tercih edilen krem renkli halılar klasik ve alışılagelmiş bir salon örneğini oluşturuyor. Kahverengi salonlarda krem rengi yanında ikici bir renk daha kullanılabilir buda yine hoş bir görüntü için ideal olacaktır.

Kahverengi Salon Dekorasyonu İçin Resim Galerisi Tıklayın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.