Tesettür Ve Blog

Kahverengi Elbise Üzerine Ne Renk Şal Gider?

15.06.2021
Kahverengi Elbise Üzerine Ne Renk Şal Gider?

Eski dönemlere baktığımızda sadece sonbahar ve kış mevsiminde kullanılan bir renk olarak gördüğümüz kahverengiyi; günümüzde tesettür giyiminde bir hayli gelişmesi nedeniyle dört mevsim kullanabiliyoruz. Özellikle kendine yakışan renkler ile kullanıldığında şıklığınıza şıklık katacak olan kahverengi için bugün sizlere kahverengi elbise üzerine ne renk şal yakışır ile ilgili bilgiler sunacağız.

Kahverengi Elbiseye Hangi Renk Şal Uyar?

Bazı modacılar kahverenginin sert bir tona sahip olduğunu söyleselerde; aslında kahverengi ile uyumlu renkler dikkatli ve uyumlu halde kullanıldığında kahverenginin o sertliği ve sert geçişleri ortadan kalkacak yerine yumuşak, etkileyici ve dikkat çekici kombinler ortaya çıkacaktır. O yüzden mutlaka kahverengi ile uyumlu renkleri dikkatli şekilde kullanmaya özen gösterin. Özellikle acı kahverengi dediğimiz rengi daha yumuşak geçişli renkler ile kullanarak şık ve havalı bir görünüme kolaylıkla sahip olun.

Kahverengi elbiseye hangi renk şal yakışır diyorsanız; bu konuda seçeneğiniz bir hayli fazla. Özellikle kahvrengi elbiseye hardal sarısı, kırık beyaz ve krem rengi şal renkleri çok yakışıyor. Bunun yanında lacivert, yeşil, siyah, nude renk, somon rengi, saman sarısı, kemik rengi, nohut rengi, ekru bej tonlar, gümüş rengi, metalik tonlar, dore ve parlement mavisi çok yakışır. Eğer ton sür ton denilen yani kahverengi elbiseye kahverengi tonlarında bir şal mantığında bir kombin yapmak isterseniz, mutlaka kahverengi elbiseyi yumuşatın.

Ayrıca kahverengi doğanın renklerinden birisi olduğundan dolayı yeşil ve tonları veya mavi ve tonları ile de çok rahat şekilde kombin edilebilir. Fakat renk cümbüşünden kaçınılması gerekiyor. Çünkü toprak tonları her zaman bütün dikkatin kendi renginde olmasını ister bu yüzden kahverengi bir elbiseye şal olarak tek tonlarda bir seçim yapmanız daha uygun olacaktır.

Kahverengi Elbiseye Şal Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kahverengi elbise üzerine şal seçerken uygun renkleri kullanmalı ayrıca mevsime, elbiseyi giyeceğiniz ortama ve ten renginize göre seçimler yapmalısınız. Çünkü açık kahverengi veya sütlü kahverengi tonları diye isimlendirdiğimiz elbiseye şal seçerken veya koyu kahverengi elbisenin üstüne şal rengi seçerken bu iki tonun farklılıkarı göze çarpacaktır.

Bununla beraber şal seçiminde bir diğer ayrıntıda şal ve aksesuar uyumu olacağından dolayı elbise üzerine şal seçimi yaparken ayakkabı çanta veya takılarınızıda göz önünde bulundurmaya özen gösterin.

Kahverengi siyah uyumu veya kahverengi hardal uyumu zaten en çok beğenilen kombinler arasında yer alıyor. Eğer bu şekilde iki rengi bir arada kullanmak ve ardından bu renklere uygun geçiş olması için üçüncü bir renk kullanmak isterseniz bu renk kesinlikle krem rengi olmalıdır. Bu şekilde yapılan kahverengi elbise şal kombinlerinde dikkatli şekilde üçüncü rengi kullanmaya özen gösterin. Üçüncü renkleri ise genelde siyah ve kahverengi ikilisinin arasına kullanmak için krem, beyaz, hardal sarısı ve pudra rengi kullanılarak kombininize renk ve ışıltıyı rahatlıkla katabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.