Tesettür Ve Blog

İş Hayatında Tesettür Giyim

İş Hayatında Tesettür Giyim

Baş örtüsünün devlet kurumlarında da serbest olması ile tesettürlü bayanlar arasında başlayan şıklık yarışı her geçen gün dahada büyüyor. Özellikle devlet kurumlarında ve özel sektörün öncü kuruluşlarında serbest giyim şeklinin belirlenmesi ile birlikte çoğalan tesettür firmaları; tesettür giyim alanında farklı tasarım çizgilerini sevenleri ile buluşturuyor. Her çeşit tesettür kıyafetlerinin bulunduğu ve her yaş grubuna hitap eden tasarımlar her sezonun moda trendlerine uygun şekilde tasarlanarak moda severlerin beğenisine sunuluyor.

Hızlı şekilde büyüyen tesettür giyim sektöründe Feraceler, pardesüler, yelekler, tunikler, etekler, elbiseler, pantolonlar, bluzlar ve tabiki olmazsa olmaz olan baş örtülerinin her şeklini ve rengini bulmak mümkün. Bu tarz ürünleri mağaza mağaza dolaşıp bulabileceğiniz gibi internet mağazalarından da online olarak alabilirsiniz. Özellikle güvenilir online satış yapan internet sitelerinden alınan ürünlerin her bütçeye uygun şekilde olan bir çok seçeneği bulunmaktadır.

İş Hayatında Sade Giyinmek İsteyenler

İş dünyasında kadınların çizmiş olduğu çizgi ile birlikte büyüyen dev
kadın iş dünyası gücünü kanıtlamış bayanlar ile dolu. Tesettürlü veya tesettürlü olmayan birçok bayanın katkı sağladığı bu dev dünya içinde ise bayanların şıklık yarışı her geçen gün dahada çekici hale geliyor. Bu yüzden iş hayatında şık olmak isteyen bayanlar hem modayı yakından takip ediyor hemde bu durumu bütçesine uygun hale getiriyor. Çünkü iş dünyasında olan bütün bayanların kendisine ait bir stili vardır.

İş kadınları giyim alanında iki tür seçim yapıyor. Bunlardan birincisi rahat ve şık olmayı seçerken diğer grup şık zarif aynı zamanda çokta rahat olmayan bir giyim şeklini seçiyor. Şık ve aynı zamanda sade giyinmek isteyen tesettürlü bayanlar bu tercihlerini dahada çekici hale getirmek için desenli tuniklerden veya eteklerden yararlanabilirler. Minimal düzeyde renk girişleri olan kıyafetler sizi farklı bir şıklığa götürecektir. Giyilmiş olan kıyafetlerde vücudu sarmayan parçalar ve rahat sade stiletto tercihi sizi sade bir şıklık içine götürecektir. Tek renk kıyafet seçiminde ise koyu renkler yine sizin sadeliğinizi ön plana çıkarırken, aksesuar olarak çok abartılı olmayan ince zarif aksesuarlar tercih edilmelidir.

Salaş Giyinmek İsteyenler

Salaş kıyafet tercihi her sezon gündemde olan kıyafet türleri arasında yer alır. Özellikle pantolon üstü olan salaş tunikler hem rahat hemde şık olmak için en ideal parçalardandır. Dökümlü ve aynı zamanda salaş olan parçalar gün boyu çalışan tesettürlü bayanların çok rahat etmelerini sağlarken aynı zamanda zarif görünmelerini de sağlayacaktır. Klasik bir görüntü için salaş klasik kesim gömlek ve ceket ile bu tercih yapılabilir.

Uzun Etek Şıklığı

Tesettürlü bayanların spor giyimden hoşlanmayanları genelde tercihlerini uzun eteklerden yana kullanıyor. Özellikle ofis şıklığında önemli bir yere sahip olan uzun kalem etekler klasik bir şıklık için ideal bir seçimdir. Kalem etekler dışında kloş etekler ve pileli eteklerde ofis şıklığının en iyi seçimleri arasında yer alır.  Bu tarz bir etek üzerine giyilen uyumlu bir gömlek veya bluz o gün sizin şık olduğunuz kadar zarif görünmenizi de sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.