Tesettür Ve Blog

İnternetten Mobilya Alınır Mı?

İnternetten Mobilya Alınır Mı?

İnternet teknolojisinin son hızda ilerlemesi sadece bilgi amaçlı değil aynı zamanda satış amaçlı da popüler oldu. İnsanlar artık dükkan dükkan dolaşmak yerine elinin altındaki internetten bir tıklama ile istediği ürünü satın alabiliyor. Yiyecekten giyime ayakkabıdan ev dekorasyonuna elektronik eşyalardan temizlik ürünlerine kadar her şey artık internetten sipariş verilerek kargo aracılığıyla kullanıcıların eline ulaşmaktadır.

İnternetten alışveriş yapmak günümüzde çok kolay olduğu için insanlar artık bunun güvenilirliğini sorgulamaya başlıyor. İnternetten istediğiniz ürünü kolayca alabiliyorsunuz özellikle ağır olan ürünlerin alınması bazen aklınıza bu nasıl gelecek gibi soruları getirebiliyor. Bugünkü konumuzu internetten alınan ağır eşyalara yani mobilyara ayırdık. Yazımızda sizlere internetten mobilya alınır mı, internetten mobilya almak gibi konular hakkında bilgiler sunacağız.

İnternetten Mobilya Almak Güvenilir Mi?

Bu sorunuzun cevabı aslında almış olduğunuz mobilyanın sitesi ile alakalı bir durum. Örneğin ünlü bir mobilya markasından almış olduğunuz mobilya size eksiksiz şekilde gelecektir. Hatta gelmezse bile şikayet edilir veya ürün değişimi de yapabilirsiniz ( genelleme yapılmıştır) Fakat adını hiç duymadığınız bir mobilyanın internet sitesinden alışveriş yaparsanız ve güvenilirliğini sorgulamazsanız beklemediğiniz bir ürünle karşılaşabilirsiniz. Hem paranız gider hemde ürününüz gelmemiş olur. Bu yüzden internetten mobilya alışverişi yaparken mutlaka o sitenin güvenilir olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Bunu öğrenmenin en güvenilir yolu ise sosyal medya hesapları incelemekten geçiyor.

Neden İnternet Alışverişi?

İnternetten mobilya almak zor olmadığı için tercih ediliyor. Hem zaman tasarrufu sunuyor hemde istediğiniz seçenekteki ürünü tek tıklama ile ulaşım sağlıyorsunuz. Ayrıca seçtiğiniz ürünün tüm özelliklerini inceleyerek karar veriyorsunuz.

Dışarda saatlerce dolaşarak beğendiğiniz ürünün aynısını internette kolaylıkla bulabileceğiniz için bu durum size enerji ve zaman tasarrufu olarak geri dönecektir. Ayrıca ürün fiyat karşılaştırması yaparak da ürünlerin kalitesini de sorgulayabilirsiniz. Böylece internetten almış olduğunuz mobilya size daha ucuza gelecektir.

Ev dekorasyon ürünleri online satış yapan sitelerde bir diğer rahatlık ise kargonun kapınıza kadar gelmesidir. Özelikle kampanya yapan firmalar kargo ücretini de kendileri karşıladıkları için yeni evleceklere veya evini yenileyenlere mobilya düğün paketlerini veya diğer mobilyaları kargo ücreti ödemeden sunmaktadır. Ödeme konusunda da rahatlık sunan mobilyacı siteler kapıda ödeme veya kredi kartına taksit imkanı da sağlıyorlar.

İnternetten Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternetten mobilya almak çok yönlü olarak düşünüldüğünde bir çok avantajlı yani vardır. Fakat bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiğinde internetten alışveriş yapmak çok güvenli ve olumlu olacaktır. Bunları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

#İnternetten mobilya alışverişi yapmak için, alınacak olan mobilyanın sitesinin güvenilir olmaması gerekir. Güvenilir olup olmadığını ise site adresini inceleyerek ve o isme özel sosyal medya hesaplarını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca mobilyanın ismine özel herhangi bir şikayet var mı diye yine şikayet web sitelerine bakabilirsiniz.

#İnternetten alınacak mobilya halk arasında diğer adıyla sanal mobilya, insanlar tarafından bilinen bir marka olması gerekir. Daha önceden çevrenizde birilerinin almış olduğu internet sitesi sizin için daima güvenli bir internet mobilya alışveriş yeri olacaktır.

#Ne türde bir mobilya almak istediğinizi iyi şekilde belirlemeniz gerekir. Çünkü mobilyalar alındıktan sonra değişim için geri gönderilse de zor bir süreç olacaktır.

#Mobilyalarınızı seçdikten sonra mutlaka firmanın kargo bölümünü incelemeniz gerekiyor. Mobilya kurulumu veya ödeme seçenekleri gibi bir çok bilgiyi öğrenmenizde fayda var. Kapıda ödeme veya taksit seçenekleri gibi ufak ayrıntıları da öğrenerek mobilyalarınızı internet üzerinden online olarak alabilirsiniz .

Etiketler:

Yorumlar
  1. yusuf dedi ki:

    Görüp kumaşına kalitesine bakmak daha mantıklı geliyor bana teşekkürler paylaşım için.

  2. fatih dedi ki:

    Size katılıyorum. Güvenli firmalardan almak gerek, sıkıntılı bir durum olduğunda değişim veya iade edebilmek için.

  3. Netten sürekli alışveriş yapan biri olarak mobilya almazdım.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.