Tesettür Ve Blog

İğnesiz Şal Nasıl Bağlanır?

İğnesiz Şal Nasıl Bağlanır?

İğneniz şal nasıl yapılır veya iğneniz şal yapma adı altında oluşturduğumuz bu yazımızda giriş kısmından da anlaşılacağı gibi iğne kullanmadan şal nasıl bağlanır bu konu hakkında bilgiler sunacağız.

İğneniz Şal Yapma

Bazen öyle durumlar oluyor ki evdeki gözümüzün önündeki iğneleri bir türlü bulamıyoruz ve son anda bu durum oluştuğu için iğnesiz şekilde şal veya eşarp kullanmak zorunda kalıyoruz. ( Tabi böyle bu hal karşısında en yakın tuhafiyeden iğne alıp düzgün şekilde örtünmeyi sağlıyoruz.) Bu durum da değilde metal cisimlere karşı alerjisi olan kapalı bayanlarında iğne kullanmadan şal bağlamak zorunda kalmaları halinde dışarı çıkarken hazır eşarp kullanmaları en uygunu olacaktır.

İğnesiz şal yapmak aslında dinimize uygun değildir bu modeli sadece hanımlar arasında baba, amca gibi namahrem olmayan kişilerin yanında kullanmak uygundur aksi halde günaha girersiniz. Çünkü bu model maalesef bir şekilde boyun kısmı göründüğü için kaş yapayım derken göz çıkarmaya benziyor. İğnesiz ve bonesiz çok dikkat çeken ve içini gösteren şallar ile asla dışarı çıkmayın.

İğnesiz şal yapma için ilk olarak saçımızı düzgünce topluyoruz ve uygun şekilde boneyi saçınızın üzerine takıyoruz. Boyun kısmı mutlaka uygun kıyafet ile kapatılması gerekiyor yani boynu kapalı bir kıyafet giyilmesi gerekiyor. Aksi halde çok rahatsız olursunuz. Bundan sonra artık uygun büyüklükte olan şalı bonenin üzerine yerleştirin ve şalın iki ucundan birisi kısa diğeri ise resimdeki gibi uzun olsun. Uzun olan parçayı başınızın etrafından dolama yaparak o bir tarafınıza getirin. Şimdi iğnesiz şal bağlama işiniz bitmiştir. Resimde zaten detaylı bir gösterim olduğu için kolay şekilde anlayacaksınız.

Şimdi sıra geldi neden bonesiz ve iğnesiz dışarı çıkmayın diye söylemiş olduğum kısıma. Dinimizde saçın telinin görünmemesi gerektiği anlatılıyor. Bizlerde bu durumda eğer bone kullanmazsak saçımız illaki görünüyor ve günaha giriyoruz. Aynı şekilde iğneniz şal bağlamakta yine boyun kısmı kulak kısmı açılacağı için hep rahatsız olarak sürekli düzeltmek zorunda kalacağız. Örneğin yere birşey düştü eğildiğimiz an başımızın açılması kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden giydiğimiz kıyafetlere ve taktığımız örtülere çok çok dikkat etmeliyiz. (Bu yazıyı sizlere akıl öğretmek için değil sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum.)

Etiketler:

Yorumlar
  1. yusuf dedi ki:

    Tesettür kullanan bayanlara bu blogu tavsiye ederim.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.