Tesettür Ve Blog

Hint Makyajı Nasıl Yapılır?

Hint Makyajı Nasıl Yapılır?

Hintli kadınlar makyaji ile saçı ile kıyafeti ve kınası ile tüm dünyanın dikkatini çeken moda akımı olmuş durumda Ayrıca son dönemlerin moda makyaj trendleri arasında yer alan Hint makyaji, her geçen gün özellikle hint dizileri sayesinde popülerliğini artırıyor. Hintli kadınların kendilerine baktıklarını ve tüm dünyayı kendi bakımlarına hayran bıraktıklarını Hint kınasındaki moda akımından anlıyoruz. Makyaj sırlarına gelince ufak tefek bilgiler ile aslında nasıl yapıldığını anlayabiliyoruz. Fakat bu iş ustalık gerektiren bölümlerden oluşuyor. Hint makyaji, Arap makyaji ile aynı yoğunlukta yapılıyor fakat daha belirgin hatlara sahip olan Hint makyaji, çok fazla sim ve canlı renkler ile kendini Arap makyajindan ayırıyor. Yoğunlukta kullanılan pembe mor mavi altın gümüş veya yeşil tonlarının çok daha iyi vurgulanması için ise sim ile bu durum daha da güçlü hale getiriliyor. Allık sürme işleminden sonra ise Yanaklara tekrar simli malzemeler kullanılarak hint makyaji kendini gösteriyor. En önemli kısım gözler olduğu için gözlere ayrı bir özen gösteriliyor.

Hint makyaji nasıl yapılır?

Hint makyaji, makyaj konusunda bilgili olan herkesin anlayacağı tarzda bir makyaj türü. Fakat resimlerden anlamayanlar için ise Hint makyaji yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Şimdi Hint makyaji nasıl yapılır inceleyelim.

 1. İlk olarak cildinizin temiz olması ve makyajın daha iyi tutunması için yüzünüzü yıkayın ve kullandığınız uygun bir nemlediriciyi cildinize sürün.
 2. Ardından yüzünüze çok yoğun şekilde cilt renginizden bir iki ton açık tonda fondöteni sürün.
  Gözleriniz için göz altına iyi bir göz altı kapatıcısını uygulayın ve fondöteni pudra yardımı iyice güzel şekilde sabitleyin.
 3. Allık renk tonu için koyu kırmızı veya vişne rengi tonlarında bir allığı alın ve aynada kendinize gülümseyerek elmacık kemiklerinin en üst kısmına sürün. Ardından yüzünüzü kontürleyin ve burun kenarı makyajını geçin.
 4. Burun kenarlarına koyu renkli bir fondöten uygulayarak burun hatlarının keskin bir görüntüyü yakalamasını sağlayın.
 5. Hint makyajının en önemli kısmı olan göz makyajını sıra geldi. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ne renkte bir far kullanılırsa kullanılsın muhakkak farklı bir renk uygun far ile gölgelenmesi gerekiyor. Hintli kadınlar göz farı olarak yoğunlukta mavi yeşil pembe mor gold ve gümüş renklerini kullanırlar. Sizlerde bu renkleri veya açık -koyu tonları ile Hint makyajını yapabilirsiniz. Ayrıca eyeliner kullanmayı unutmayın. Eyeliner son yılarda çok fazla kullanılıyor ve gözlere yoğun bir hacim kazandırıyor.
 6. Far sonrası gözlerinize eyeliner uygulayın. Daha sonra gözünüzün iç kısmınada eyeliner uygulayın ve gözlerinizi kapayıp sıkın ve gözlerinizi açın. Böylece eyeliner üst kısma geçmiş olacaktır. Eğer eyeliner yoksa siyah göz kalemi ile bu işlemde yapılabilir.
 7. Hacimli bir maskara ile gözlerinize yoğun bir hacim kazandırmak için bol miktarda sürün. Takma kirpiğiniz varsa kullanabilirsiniz.
 8. Kaş kalemi ile kaşlarınızı güzelce doldurun.
 9. Dudak kalemi yardımı ile dudaklarınızı çizin ve kırmızı bir ruj sürün. Ruja eşlik eden parlatıcınız kesin olmalı ve ruju parlatıcı ile destekleyin.
 10. Kaşlarınızın tam ortasına bindi adı verilen kırmızı koyu bir nokta oluşturun. Hint makyajınız bitmiştir güle güle kullanın. Bindi adı verilen kaş ortasındaki nokta evliliği simgelediği için yapılmaktadır. Eğer sevemez ve istemezsiniz yapmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.