Tesettür Ve Blog

Hardal Rengi Koltuk Kombinasyonları

Hardal Rengi Koltuk Kombinasyonları

Sarının turuncuya çalan rengi olan hardal rengi gerek elbiselerde gerekse ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılıyor. Genelde koltuk takımlarında kullanılan hardal rengine son dönemlerde mutlaka ikinci bir renk de ilave ediliyor. Örneğin hardal rengine çok yakışan haki yeşili, hardal rengi koltuklarında desenli veya sade şekilde kullanılıyor. Bugün sizlere hardal rengi koltuk kombinasyonları hakkında bilgiler sunacağız. Böylece hardal rengine hangi renk uyumlu daha kolay şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Dekorasyonda Hardal Rengine Yakışan Renkler

Hardal rengi, sarının tonlarından olan ve hoşluğu ile dikkati üzerine çekelin bir renktir. Sonbaharı çağrıştıran renk olduğu için sonbahar rengi de denilebilir. Son dönemlerde salonlarda canlı renklerin ikili renk grubu ile tasarlanması sonrası çok fazla görmeye başladığımız hardal rengi, genelde tüm canlı renkler ile uyumludur. Özellikle doğaya ait olan renkler ile çok daha uyumlu olan hardal rengi için yeşil tonları, koyu mavi, kahverengi, gri, beyaz, krem, vizon rengi, kırmızı, mor gibi renklerle kombinlenebilir. Fakat çok parlak renkler ile bu kombini yaparken mutlaka renk dengesi üzerinde durulması gerekir. Örneğin hardal rengi koltuk takımına kırmızı renkli fon perde kullanmak gibi.

Hardal Rengi Koltuk Takımına Ne Renk Halı?

Hardal rengi koltuk takımı için bir çok renkte halı kullanabilirsiniz. Fakat kullanılan renk koltuk takımını boğmadan göstermesi gerekir. Bu yüzden daha açık tonlarda kullanılan halılar koltuk takımının güzelliğini daha da ön plana çıkaracaktır. Örneğin aldığınız koltuk takımları hardal rengi ve kahverengi karışımı ise halınız krem üzerine hardal veya kahverengi tonlu desenli model olabilir. Eğer desenli değilde düz halı tercih etmek istiyorsanız yine krem, bej, somon rengi, pudra rengi gibi açık tonlarda halılar tercih edebilirsiniz. Seçeneğiniz halı, parke ile koltuk arasındaki sertliğide kırmak zorunda olduğu için açık tonların kullanılması daha uygun olacaktır. Eğer parkeler beyaz veya krem gibi açık renkli ise o zaman işiniz daha kolay hardal rengine uyumlu olan herhangi bir rengi tercih edebilirsiniz.

Hardal Rengi Koltuk Takımlarına Hangi Renk Perde Ve Aksesuar Seçilmeli?

Hardal rengi koltuk takımına perde seçimi daha kolaydır. Çünkü perde sadece köşede durur ve halı kadar dikkat çekmez. Bu yüzden sevdiğiniz canlı bir rengi cesurca perdede kullanabilirsiniz. Yine perdenizin modeli de bu konuda önemlidir. Örneğin fon perdede canlı renkler göze bakmazken daha büyük ve gösterişli perde modellerinde göze batar. Hardal rengi koltuk takımına fon perde tercih edeceksiniz lavanta, mavi, kırmızı, yeşil veya kahverengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Fakat daha büyük ve gösterişli modellerde mutlaka dah açık tonlardan yana tercih etminiz gerekiyor. Örneğin krem, bej, pudra rengi gibi.

Hardal rengi koltuk takımlarına uygun aksesuarda seçmek önemlidir. Dekoratif ev aksesuarları hem evi Daha güzel hemde estetik yönden zengin gösterecektir. Seçilecek aksesuar yine hardal rengi ile uyumlu olan renklerden seçilebilir.

Hardal Sarısı İle Dekorasyon Örnekleri Resim Galerisi

Hardal Rengi Elbise Kombinleri İçin Tiklayin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.