Tesettür Ve Blog

Haki Yeşili Salon Dekorasyonu

Haki Yeşili Salon Dekorasyonu

Haki yeşili de yeşilin diğer tonları kadar güzel ve huzur veren renkler arasında yer alıyor. Evinizin herhangi bir yerinde kullanacağınız haki yeşili size huzuru ve rahatlığı sunacaktır. Özellikle salon dekorasyonunda sıklıkla kullanılan ve ortamın havasını değiştiren bu renk koltuktan perdeye kadar kullanılabilen özel renkler arasında yer alıyor.

Haki Yeşili Salon Dekorasyon Fikirleri

Yeşil salon dekorasyonunda illa yeşilin aynı tonunu tüm oda içinde kullanacaksınız diye bir kural yok. Farklı tonlarını da uygun şekilde kullanarak hoş bir salon dekorasyonu yapabilirsiniz veya illa tüm oda yeşil olmak zorunda değil. Bunun için yardımcı renklerden de yararlanılarak dengeli bir renk dağılımı şık bir salon dekor edebilirsiniz. Örneğin yeşili en uyumlu olduğu renklerden biri kahverengi olduğu için kahverengi ile yeşilin uyumlu tonlarında bir koltuk takımı alabilirsiniz ve kırlentleri yine renk dengesinde kullanabilirsiniz.

Haki yeşili salon dekorasyonunda uyumlu renkler arıyorsanız bunlar; krem rengi, açık kahverengi rengi, turuncunun açık tonları, bej, saman rengi, füme, gold, sarı kırık beyaz renklerdir. Son zamanlarda bu renklerden ziyade yeşil veya farklı açık renkli koltuklarda siyah beyaz halılar kullanılıyor. Herkesin zevki farklı olduğu için buda yine herkesin tercihine kalmış durum.

Haki Yeşili Salon Dekorasyon Örnekleri

Haki yeşili salon dekorasyonu diğer renklerde olduğu gibi özen gerektiren renk grubu içinde yer alır. Perdeden objelere kadar uyumlu olması salonunuzun ihtişamını gözler önüne sermeye yetip artacaktır. Fakat dikkatli olunması gerekiyor uyumlu olması için tüm yeşilin bir odada kullanılması gerekmiyor. Bunun için yardımcı renkler ile dekorasyonunuzu rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Haki yeşili koltuklarda düz yada desenli halılar kullanabilirsiniz. Renkleri ise düz halılarda açık renklerin kullanılması desenlilerde ise açık renk üzerine haki yeşili veya haki yeşiline yakın tonlarda bir rengin seçilmesi uyumlu olacaktır. Dokusu ile ön plana çıkan halılarda ise düz renklerin kullanılması gerekir.

Perde seçiminde ise desenli perdeler haki yeşili koltuklara çok güzel uyum sağlıyor. Tercihinizi bu yönde yaparsanız eğer krem haki karışımı bir perde ile bunu sağlayabilirsiniz. Gold renkli aksesuarlar yine bu salon için ideal seçim olacaktır.

Parkeleriniz kahverengi tonlarında ise çok şanslısınız demektir. Haki yeşili koltuk takımında düz kahverengi bir halı veya desenli hiç farketmez bu parkler üzerine çok yakışacaktır. Bu tarz bir salonda canlı çiçeklerinde olması bütünlük açısından güzel duracaktır. Özellikle beyaz orkideler tamamen doğal bir salon oluşumunu destekleyecektir.

Haki yeşilini salonda duvarlarda kullanmak istiyorsanız. Mobilyalarınızı mutlaka beyaz krem gibi çok açık tonlarda almanız gerekiyor. Aksi halde çok boğucu bir salon örneği olabilir. Duvarda bir bölümü haki yeşiline boyayıp diğer yerleri de açık renklere boyayabilirsiniz. Böylece hem sevdiğiniz rengi kullanmış olursunuz hemde eviniz ferah görünür.

Haki Yeşili Salon Dekorasyon Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.