Tesettür Ve Blog

Gümüş Rengi Ev Aksesuarları

Gümüş Rengi Ev Aksesuarları

Gümüş rengi; her zaman ev dekorasyonunda kullanılan renkler arasında yer alıyor. Özelikle salon aksesuarlarında renklere kolay uyum sağladığı için kullanılan gümüş rengi, sade ve aynı zamanda şık olduğu için de sıklıkla tercih ediliyor. Bugünkü konumuz gümüş renkli aksesuarlar üzerine olacak ve resimler ile ev dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız.

Gümüş Salon Aksesuarları İle Dekorasyon

Bir evi eşyalardan sonra tamamlayacak olan ayrıntılar aksesuarlar olduğu için; renk cümbüşlerinin yaşanmaması için mutlaka uygun renkler bir arada kullanılması gerekiyor. Eğer çok canlı iki renk bir arada kullanılmış ise bu renkleri yumuşatmak için mutlaka nötr renklerin gücünden yararlanılması gerekmektedir. Bildiğiniz gibi nötr renkler beyaz, siyah, gri gibi her tona rahat uyum sağlayan renklerdir. Bu renkler ile dekorasyonunuzu kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. Renkli ev dekorasyonunda kullanılan grinin parlak hali olan gümüş rengi de canlı ve sıcak renklere çok iyi şekilde uyum sağlıyor.

Salonunuzda eğer çok renkli ve canlı tonlarda ise bu renklerin daha yumuşak olması için gümüş renkli aksesuarlardan yararlanılabilir. Çünkü gümüş renk diğer renklere en çok uyum sağlayan tonlar arasında yer alıyor.

Salonunuzda bulunacak olan gümüş renkli aksesuarlar odanın havasını daha da zenginleştirecek ve renk geçişlerini yumuşatacaktır. Özelllikle birden fazla canlı rengin kullanıldığı salonlarda gümüş renkli aksesuarlar ve altın renkli aksesuarlar adeta kurtarıcı rolünü üstleniyor olacaktır.

Salonda Gümüş Renk Kullanımı

Salonda gümüş renk kullanımı sadece aksesuarda olmaz elbette. Gümüş renkli halılar, perdeler veya eşyalar da ortama farklı bir hava katacaktır. Kırmızı koltuklara veya turkuaz koltuklara en uygun olacak perde rengi arasında yer alan gümüş rengi pembe ve mor renge de harika şekilde uyum sağlayacaktır.

Bu renk salonda perde değilde halı olarak kullanılacak ise; canlı bir rengi yanında kullanarak koltuk kombinasyonu hazırlayabilirsiniz. Şık kırlentleri de koltuklara düzgün şekilde yerleştirdiğinizde salonunuz daha daha ferah olacaktır.

Son dönemlerde popüler olan gümüş renkli mobilyalar da yine gümüşün asil duruşunu gözler önüne seriyor. Bu mobilyalara uyum sağlayacak sıcak renkler ile evinizin daha şık olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece dikkat edilmesi gereken bir konu var oda gümüş renk nötr renkler arasında olduğu için ikinci bir nötr rengi aynı ortamda kullanmamak veya çok az şekilde kullanmaktır. Bu renk ise genelde siyahtır. Beyaz gümüş ile mobulyada çok şık durmaz bu yüzden bu renk dengesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.