Tesettür Ve Blog

Göz Şekline Göre Nasıl Göz Makyajı Yapılmalı? 

Göz Şekline Göre Nasıl Göz Makyajı Yapılmalı? 

Her gözün kendine has güzelliği, biçimi ve rengi vardır. Bu güzelliğin dahada ön plana çıkması ve farklı bir havanın gözlere hitap etmesi için göz makyajının doğru şekilde ve kusursuz yapılması gerekir. Fakat her gözün yapısı farklı olduğu için, göz makyajı kişiye has ve özel olarak yapılması gerekir. Örneğin kimi bayanın gözleri çok büyüktür ve ufak makyaj hileleri ile gözleri küçültür. Aynı şekilde çok küçük gözleri olan bayanlarda bunu rahatlık ile biraz daha büyük hale getirebilir. Bugün ki konumuz göz şekline göre nasıl göz makyajı yapılacağı yönünde olacaktır.

Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Makyajın en can alıcı ve en önemli kısmını oluşturan göz makyajı doğru ve kuralı göre yapılırsa gözler ihtişamlı ve çok daha güzel görünür. Kirpikler, ve göz çevresi yapılacak olan uyumlu makyaj ile çarpıcı bir görünüme kavuşacaktır. Bir kadında en dikkat çeken yer gözleri olduğu için gözlere derinlik ve belirgin noktalar katmak önemlidir. Profesyonel göz makyajı yapmak için ihtiyaç duyulan malzemeler ise göz kalemi, maskara, makyaj fırçası, kirpik kıvırma aparatı, far, gözaltı kapatıcısıdır.

Küçük gözlere makyaj:

Küçük gözlere sahip olan bayanlar; güldüğünde gözleri adeta kaybolur. Bu gözler çok fazla makyajı kabul etmez bu yüzden uygun tonda yapılması gerekir. Ağır ve koyu göz makyajindan kaçınılmalı ve gözleri ön plana çıkaracak yöntemler uygulanmalıdır. Gözleri büyük göstermek için gözün üst ve alt kapağına düzgünce beyaz kalem çekilerek gözün daha büyük görünmesi sağlanmalıdır. Siyah kalem ile çekilen şeritler gözü çok küçük göstereceği için siyah göz kalemi kullanılmaması gerekir. Ayrıca rimeli yukarı doğru sürmek gözleri daha büyük gösterecektir.

Yuvarlak gözlere makyaj:

Yuvarlak gözler aslında en kolay göz makyajı yapılan gözlerdir. Yuvarlak göz makyajı için yukarıya doğru gözleri çekikleştirmek gerekir. Bunun dışında kirpikler rimellendikten sonra kırılması gerekir. Fakat alt kirpiklerin rimellenmemesi gerekir. Ayrıca koyu ton olacak şekilde kavis uygulanması gerekir.

Büyük gözlere makyaj:

Büyük gözler için koyu tonda yapılan göz makyajlari adeta bu gözler için biçilmiş kaftan. Koyu tonlar dışında yapılması gereken ise keskin ve çekik göz makyajı yapılması gözlerin daha küçük olmasını sağlayacaktır.

Düşük göz makyajı:

Makyaj yapılması gereken göz çeşididir. Bu göz şekline sahip olan bayanlar; rimeli sadece üst kirpiklerine dik şekilde sürmesi gerekir. Bunun dışında alt kirpiklere kesinlikle kalem ve rimel benzeri birşey uygulanmamalıdır. Daha canlı gözler için göz kapağından itibaren kaşlara kadar uygun bir makyaj uygulanmalıdır.

Çukur gözlere makyaj:

Bu gözlere sahip olan bayanlar kesinlikle kirpiklerini kırpmaması gerekir. Ayrıca kapatıcı ve aydınlatıcı uygulanması gözlerin daha uygun şekilde görünmesini sağlar. Rimel ve açık tonlarda göz farı uygulandığında ise gözler daha çarpıcı hale gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.