Tesettür Ve Blog

Genç Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?

Genç Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?

Genç görünmek her yaş grubundan insanların istemiş oldukları bir durumdur. Özellikle bu konuda kadınla daha da ön planda durdukları için gerek kıyafet gerekse kullanmış oldukları ürünler ile bunu sağlamaya çalışıyorlar. Bugün sizlere “genç görünmek için nasıl giyinmeliyiz” adlı bir yazı ile bu konuda bilgiler sunacağız.

Daha Genç Görünmek İçin

Bayanların kendi yaşından daha genç görünmesi için kullandıkları
aksesuar, saç, makyaj, kıyafet ve kıyafet renkleri yaş konusunda çok etkilidir. Bu anlamda giyineceğiniz veya takıp takıştıracağınız aksesuarlar istediğiniz etkiyi sizlere sunacaktır. Tam tersi de olabilir yanlış seçim ile kendinizi yaşınızdan son derece büyük gösterebilirsiniz.

Tesettürlü bayanlar için şal, özellikle genç bayanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Sonucunda ise şal sportif bir şıklık sunduğu için eşarplara göre kişiyi daha genç gösterir. Çünkü eşarplar daha ağır ve klasik bir çizgi üzerinde olduğu için eşarp kullanımı kişiyi olduğundan daha büyük gösteriyor.

Bu duruma birde yanlış renk seçimi de eklenirse durum daha da çıkılmaz hal alabiliyor. Aslında her yüz tipine uygun renklerde şal modellerinin kullanılması daha genç görünmek için yeterli olabilir. Ayrıca desenli şallarda kişiyi daha büyük gösterebilir. Bu yüzden desenli şallardan uzak durulması gerekiyor.tesettur blazer ceket kirmizi sal

Son yılların parlayan yıldızı hırkalar da her kesimden bayanın favori kıyafeti oluyor. Fakat hırkalarda yanlış kullanım sonucunda sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Özelikle kilo sorunu olan bayanlar hırka yerine belde biten iyim dikilmiş blazer veya ceket sizi hem daha zayıf hemde daha genç gösterecektir.

Kıyafet seçiminde desenleri büyük olan modellerden mümkün olduğunca kaçınmanız gerekiyor. Bu tarz kıyafetler sizi daha yaşlı ve şişman gösterecektir. Bu yüzden bu tarz giyim şeklinden mümkün olduğunca kaçınıyoruz. Daha genç görünmek için ise sade desensiz kıyafetler veya küçük desenli olan kıyafetleri tercih ediyoruz.kadife kumaş modeller

Genç görünmek için nasıl giyinmeliyiz sorumuzun belkide en önemli kısmını kıyafetlerde kullanılan kumaşlar oluşturuyor. Çünkü kadife, saten ve jarse kumaşlı kıyafetler diğer kumaşlarda göre daha riskli olduğu için bu türden kumaşla dikilen parçalar biraz daha yaşlı gösterebiliyor. Bu yüzden kumaşlardan dikilmiş parçaları kullanırken daha bir özenli ve titiz olmamız gerekiyor.

Aksesuarlarda ise yine dikkatli olmak gerekiyor. Eskiden çanta ayakkabı ve aksesuarların birbirine uyumlu hale gelmesi için aynı tonlarda kullanılan renkleri şimdi ise zıt renkler ile sağlanıyor. Bu yüzden eski modaya uymamak için daha yenilikçi olmak gerekiyor. Bu klasik giyim şekli kişiyi daha yaşlı gösterecektir.

Genç Gösteren Kıyafet Renkleri

Bizim ülkemizde nedense yaz kış kullanılan renkler aynı oluyor. Özellikle stil sahibi bir kişilik için kullanılan siyah kahve ve gri stilin yanında birde olduğundan daha yaşlı olmayı da getiriyor. Tek renk ve kişiye yakışan renkler daha duru olacağı için yaş sorunu oluşturmayacaktır.

Toplantılarda veya farklı organizasyonlarda etrafımızda hep bu renklerin tonları gördüğümüz için malesef kendi yaşmızdan daha yaşlı görünüyoruz. Daha genç görünmek için canlı renklere yer verilmeli ve sportif şıklığa adım atmalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.