Tesettür Ve Blog

Fuşya Koltuk Takımına Halı Seçimi

Fuşya Koltuk Takımına Halı Seçimi

Fuşya koltuk takımı son dönemlerde çok dikkat çeken ve cazibesi ile herkesi büyüleyen renkler arasında yer aldığı için son dönemlerin moda rengi oldu. Pembe, pudra ve fuşya renkleri Özellikle salon dekorasyonlarında çok kullanılıyor ve salona adeta farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Kırmızı gibi tüm dikkatleri üzerine çeken fuşya rengi eve daha modern bir hava ve canlılık getirdiği içinde ayrı bir önem taşıyor. Fuşya rengi koltuk takımı alanlar ise bazen nasıl bir halı seçeneğine karar veremiyor. Bugün sizlere bu konuda fuşya koltuk takıma hangi renk halı uyumlu olur ile ilgili detaylı bilgiler sunacağız.

Fuşya Koltuk Takımına Ne Renk Halı Seçilmeli?

Pembenin mora çalan rengi olan fuşya rengi koltuk takımına halı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bunlar zemin, perde ve salondaki diğer mobilyalardır. Salona seçilen fuşya renkli koltuk takımlarında eğer perde veya zemin düşünülmeden bir tercih yapılmak isteniyor ise çok fazla renk seçeneği karşımıza çıkar. Örneğin turkuaz ve fuşya karışımı köşe koltuğunda kırlentleri sarı ve turkuaz rengi olacağı için halınında açık sarı tonlarında olması uygun olur. Eğer bu tabloda perde ile halı uyumlu olacak ise bu sefer krem veya beyaz olarak 3. renkten yararlanılması gerekir.

Fuşya koltuk takımını en çok açan renkler beyaz ve krem olduğu için salonun yoğun renk geçişini bu sade renkler ile yumuşatabilirsiniz. Eğer düz bir renk istemiyorsanız o zaman beyaz veya krem rengi üzerine işlenmiş fuşya desenli halıları tercih edebilirsiniz. Asimetrik çizgili halılarda son dönemlerde çok popüler olduğu için bu tarzda uyumlu renkleri içinde barındıran renkleri de tercih edebilirsiniz.

Küçük çocuğu olan bayanlar genelde beyaz veya krem rengi halıdan uzak durur. Bu yüzden fuşya takıma yakışan başka renk arayışına girerler. Rengi belirlemeden önce kırlentleri de halının rengi ile birleştirmeyi denerseniz hem daha güzel hem de bütün bir renk oluşturmuş olursunuz. Fuşya koltuk takımına yakışan desensiz düz renk olarak, hardal sarısı, gri, kum beji, vizon renkleri olabilir. Desenli olarak ise uzun şeritli siyah beyaz, krem veya beyaz renk üzerine yoğun şekilde kullanılmış sarı ve turkuaz renkleri yine beyaz renk üzerine yoğun şekilde işlenmiş açık fuşya renkleri kullanılabilir. Fakat halı rengi seçilmeden önce dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı daha vardır. Bu ayrıntı ise koltukların hepsi mi fuşya rengi yoksa renk geçişi ile birlikte kullanılmış fuşya rengi mi bu ayrıntıda halı seçimini etkileyen faktörler arasında bulunur. Eğer koltuklar sadece fuşya renginde ise düz ve açık renklerin kullanılması uygun olacaktır.

Fuşya Rengi Koltuk Takımına Halı Seçimi Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.