Tesettür Ve Blog

Fuşya Elbise Üzerine Ne Renk Şal Gider?

05.07.2021
Fuşya Elbise Üzerine Ne Renk Şal Gider?

Son dönemlerin dikkat çeken ve aynı zamanda moda renklerinden birisi olan fuşya rengi adeta farklı tonlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle canlı tonuyla yaz aylarında daha çok kullanılan fuşya rengi için bugün sizlere “Fuşya renk nasıl kombinlenir, fuşya elbise üzerine ne renk şal bağlanır ve fuşya ile uyumlu renkler nelerdir” başlıkları altında bilgiler sunacağız.

Fuşya İle Uyumlu Renkler Tesettür

Fuşya kombinler her zaman dikkat çeken ve adeta star kombinler oluşturmamızı sağlayan renkler arasında yer alır. En belirgin özelliği ise parlayan ve patlayan bir renk olması nedeniyle farklı tonlar bir arada kullanılarak fuşya rengini hem destekleyebilirsiniz, hem de renk katarak biraz sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Fuşya kombinlerini hangi renkler ile bir araya getirebilirim veya fuşya kombinlerde nasıl farklı şıklık katabilirim diyorsanız fuşya ile uyuu renkler sırası ile şöyledir; siyah, beyaz, gold, dore, gri, lame, krem, yaprak yeşili, zümrüt yeşili, pudra pembesi, limon rengi, kavun içi, saman sarısı ve nötr renkler diye sıralanabilir.

Fuşya rengi ile uyumlu renkleri sizler için yukarıd sıraladık. Bu renkleri ister günlük kombinlerinizde isterseniz özel günlerinizde tercih ederek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Fuşya Elbisenin Üzerine Hangi Renk Şal Takılır?

Fuşya kombinler muhafazakar bayanlarında vazgeçilmez renkleri arasında yer aldığı için dikkatli şekilde kombin edilmesi gerekmektedir. Çünkü uyumsuz tonları bir arada kullanırsanız renklerin birbirine olan etkisi ile sizi olduğunuzdan rüküş gösterebilir. Örneğin; fuşya bir elbise üzerine gri tonlarında bir şal veya gri fuşya tonlarında desenli şal ile kullanarak harika bir kombin oluşturmanız mümkün.

Fuşya elbise üzerine şal olarak genelde; siyah, beyaz, krem, gümüş, mor, altın rengi, saman sarısı veya sarı tonları, lame, pudra rengi, bej rengi ve gri tonları tercih edilebilir. Eğer desenli bir şal takmak isterseniz yine fuşya ile uyumlu olan renklerin bir arada olduğu şalları tercih etmeye özen gösterin. Fakat genellikle tek renk elbise üzerine desenli şal modelleri renk karmaşası oluşturması nedeniyle tercih edilmemektedir. Eğer risk almayı seviyorsanız o zaman fuşya kombininizde fuşya elbise üzerine desenli bir şal takabilirsiniz.

Fuşya Renk Nasıl Kombinlenir?

Fuşya rengi öylesine tatlı bir renk ki, insanın adeta içini ısıtıyor. Özellikle uyumlu şekilde kombin edildiğinde bu durum dahada belirgin hale gelmektedir. Fuşya renginin ahengini dışarıya vuracak şekilde kombin edilmesi için fuşya bir elbise ve mor bir şal takabilirsiniz veya farklılık için fuşya bir etek ile beyaz bir gömlek ve mor veya sarı bir şal kullanarak istediğiniz hoş kombini oluşturmanız mümkündür.

Eğer fuşya elbiseniz çok dikkat çekiyorsa bu durumu biraz daha hafifletmek için siyahtan yararlanarak; siyah şal, siyah ayakkabı ve çanta ile bu durumu dengeleyebilirsiniz. Çünkü fuşya kırmızı, pembe ve mor karışımı olduğundan dolayı çok canlı renkler ile birlikte kullanılması renk cümbüşüne neden olacaktır. Ayrıca eğer iddialı bir tonda fuşya bir eteğiniz varsa, siz daha fazla dikkat çekmeden fakat şıklığı da elden bırakmamak istemiyorsanız; fuşya kombinize beyaz, krem veya altın tonları ile hoş bir bütünlük kazandırabirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.